Określ cel i działaj!

Zastanawiasz się nad wykupieniem karnetu na siłownie. Chcesz w końcu zacząć żyć zdrowo, więcej się ruszać, zmienić swoją dietę. Oto kilka wskazówek, o których trzeba pamiętać, jeśli chcesz rozpocząć fit życie.
1. Siłownia. Wybór siłowni jest kluczowy, gdyż może determinować lub zniechęcać do ćwiczeń. Najlepiej, by był to klub możliwie, jak najbliżej położony twojego domu. Tak, by dotarcie do niego nie zajmowało ci dużo czasu. Wiadomo, że w dzisiejszych czasach każdemu z nas brakuje godzin w dobie, także musimy szukać takich rozwiązań, które zoptymalizują nasz czas. Ponadto, jeśli droga do siłowni będzie zajmowała wiele czasu, będziesz mieć wymówkę, by po prostu z niej nie korzystać. Wybierz taką siłownię, której atmosfera i wnętrze będzie ci odpowiadać. Może to być np. siłownia tylko dla kobiet etc. Ma to być taki klub, w którym będziesz czuć się komfortowo. W momencie, kiedy wybierzesz już siłownię, zakup od razu karnet. Zmobilizuje cię do tego byś tam chodził, będzie ci szkoda wydanych pieniędzy. Kiedy odwiedzisz ją już kilka razy, możesz być pewny, że spodoba ci się i po prostu trudno będzie ci zrezygnować z takiej formy aktywności.
Przed pierwszą wizytą na siłowni musisz zadbać o strój i kilka rzeczy, które przydadzą się podczas treningu i będą to:
– buty sportowe – takie w których będzie ci wygodnie i będą się nadawały na siłownie, muszą one przede wszystkim dobrze trzymać stopę i zapewniać odpowiedni komfort podczas aktywności, dobrze dobrane buty pozwolą zminimalizować ryzyko kontuzji.
– strój, czyli koszulka, spodenki/dresy/legginsy – coś, co będzie ci dawało możliwość wykonywania niczym nie skrępowanych ruchów; dodatkowym wyposażeniem stroju na siłownię są rękawiczki do ćwiczeń na siłowni – przydają się one podczas np. podnoszenia ciężarów i ich zadaniem jest zwiększenie naszych możliwości, tj. podczas treningu często dłoń się poci, co często uniemożliwia podniesienia jakiegoś ciężaru albo wykonania danego ćwiczenia. Najważniejszy, by wybrać takie rękawiczki, które będą dobrze dopasowane, nie będą za ciasne, ani luźne, wybór takowych rękawic jest duży i każdy znajdzie coś na własną kieszeń.
– ręcznik
– bielizna na przebranie po treningu
– woda.
Jeśli chcemy zaprzyjaźnić się z aktywnością fizyczną, ale mamy opory przed pójściem na siłownię, to można wybrać inną aktywność. Każdy sport pozwoli nam poczuć się lepiej, wzmocni nasze ciało. Musimy tylko pamiętać o regularności.
2. Dieta. Zmiana diety jest czynnością nadrzędną, gdyż to właśnie odpowiednio zbilansowane menu pozwoli osiągnąć nam sukces. Czasem w naszym jadłospisie znajdują się zdrowe potrawy, jednak spożywamy ich za duże ilości, a przecież tylko ujemny bilans kaloryczny pozwoli nam schudnąć, jeśli takie jest nasze dążenie.
3. Określ swój cel. Podejmujemy decyzję o zmianie nawyków żywieniowych, podjęciu aktywności, gdyż chcemy coś osiągnąć. Tylko co? Właśnie. Warto jest określić sobie jasno sprecyzowany zamiar, żeby wiedzieć do czego dążymy. Jeśli nasze fit życie jest po prostu naszym nowym stylem postępowania to dobrze, jednak zazwyczaj wiąże się to z pożądaniem jakiś efektów. Określ cel i do niego dąż.

http://www.miss-fit.pl/

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułSposoby na hasło
Następny artykułObjawy zawału serca

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here