Czy język polski to trudny język?

Nie od dziś mówi się w świecie, że język polski jest jednym z najtrudniejszych języków do opanowania przez obcokrajowców. Problemy z nauką języka zaczynają się już na poziomie gramatyki, przez ortografię aż po wymowę.

Nic dziwnego, mnogość i zawiłość gramatyki, przysparza wielu problemów już dzieciom, Polakom uczącym się w szkole podstawowej. Ortografia, która ma dużo różnych określonych zasad i jednocześnie całe mnóstwo wyjątków od niej, też do łatwych nie należy.

Oprócz gramatyki, ortografii, wymowy, język polski posiada wiele skrótów, w różnych dziedzinach życia. Między innymi często zadawane jest pytanie co znaczy jp? Skrót ten ma pokaźną liczbę wyjaśnień. Kilka zapytanych osób o objaśnienie co znaczy jp, odpowie na kilka różnych sposobów.
Niektórzy uważają, że JP to chwilowa moda, młodzież używa między sobą bardziej do słownej zabawy. Potrafią skrótu tego używać jako rozwinięcie krótkich myśli, typu ” jem pomidory”, „jestem porządny”, „jestem Polakiem”.

Obcokrajowcy, którzy chcą opanować naukę naszego ojczystego języka, mają zatem bardzo trudne zadanie. Ale nie niemożliwe do wykonania. Wciąż powstaje wiele szkół językowych, w których z powodzeniem i z sukcesami można nauczyć się języka polskiego.
Naukę języka polskiego można dopasować do swoich indywidualnych potrzeb. Jedni potrzebują opanować same podstawy i to im w zupełności wystarczy. Inni z kolei potrzebują nauczyć się języka polskiego w konkretnej branży. Jeszcze kolejne osoby – potrzebują do swobodnego przemieszania się po kraju.

Co by nie było powodem, język polski to trudna sztuka, którą można spokojnie opanować. Czy to w stacjonarnej szkole językowej, czy idąc z duchem czasu – poprzez internetową naukę języka.

http://www.guzikcidotego.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here