Nasze skróty- priv

Kiedy piszemy z naszymi przyjaciółmi szybkie wiadomości, oczywistym jest, że używamy skrótów. Wiadomo, że wiadomości przesyłane za pomocą portali społecznościowych nie są nie wiadomo jak skomplikowane, rozbudowane i poważne. Chcemy raczej szybko przekazać daną informacje, załatwić jakąś sprawę, czy tylko potwierdzić coś z naszymi znajomymi.
Wiele osób zastanawia się co oznaczają różne skróty stosowane właśnie podczas wymiany wiadomości. Na przykład co to priv. Na próżno szukać tego zwrotu w starych słownikach języka polskiego.
Skrót priv oznacza tylko tyle, aby nasz znajomy wysłał nam wiadomość prywatną, a nie oznajmiał wszystko na stronie dostępnej dla każdego. Oczywistym jest, ze niektóre treści chcemy zachować wyłącznie dla siebie. Dlatego właśnie prosimy, aby ktoś napisał do nas na priv.
W dzisiejszych czasach ilość skrótów stosowanych tak w mowie potocznej, jak i podczas pisania wiadomości, jest ogromna. Kiedyś brało się to z tego, że w krótkich wiadomościach tekstowych w telefonach można było jednorazowo zawrzeć sto sześćdziesiąt znaków. Za kolejne płaciło się już jak za kolejną wiadomość. Ludzie zaczęli więc wymyślać skróty, które ułatwiały komunikację. Stąd kc oznacza kocham cię, lmao po angielsku oznacza laugh my ass of, czyli że urywa mi wręcz boki ze śmiechu tak coś jest zabawne, a proste xoxo to buziaczki. Taki skrótów są setki, a żeby było ciekawiej, powstały nawet specjalne nowoczesne słowniki wyjaśniające ich znaczenie. Przydatne będą zwłaszcza dla starszych osób, które nie do końca rozumieją dzisiejszą młodzież.

http://www.kobietaimoda.pl/

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułOkres
Następny artykułCo to są koszty uzyskania przychodu?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here