Smartwatch - świetny dodatek do smartfona

Inteligentne zegarki od kilku sezonów cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Smartwatche mogą okazać się bardzo dobrym dodatkiem do telefonu typu smartfon, choć pewnie nie u każdego sprawdzą się tak samo dobrze. Czy opłaca się kupić taki zegarek?

Czym jest smartwatch?

Smartwatch jak sama nazwa na to wskazuje jest inteligentnym zegarkiem, który łączy się ze smartfonem. Na zegarku można odczytać takie informacje, jak połączenia przychodzące, smsy, emaile, powiadomienia z mediów społecznościowych. Poszczególne smartwatche mają różnego rodzaju funkcje, za pośrednictwem niektórych zegarków można na przykład kontrolować odtwarzać muzyczny w telefonie.

To ciekawy gadżet dla sportowców, ponieważ posiada GPS, umożliwia mierzenie dystansów oraz pulsometr. Dobrze sprawdzi się w przypadku osób, które biegają albo jeżdżą na rowerze. Niektóre zegarki mają wprawdzie karty SIM, jednak zakup takiego zegarka ma sens wyłącznie wtedy, gdy będzie on współpracował z telefonem.

Czy to dobra inwestycja?

Zakup smartwatcha to dość duży wydatek, za najtańszy inteligentny zegarek trzeba zapłacić około 250 złotych. Oczywiście nie oznacza to, że gadżet będzie kiepskiej jakości, jednak może być uboższy, jeżeli chodzi o poszczególne funkcje. Wybierając swój pierwszy smartwatch warto zdecydować się na tańszą wersję, aby móc sprawdzić czy taki gadżet będzie dobrze się sprawdzał. Nie każdemu jest potrzebny inteligentny zegarek, ale jeżeli jesteśmy cały czas online, przychodzi do nas dużo emaili, które są dla nas ważne itp. to może być to dobre rozwiązanie.

Na co zwrócić uwagę wybierając smartwatch?

Decydując się na zakup smartwatcha warto zwrócić uwagę przede wszystkim na jego wyświetlacz, który powinien zawierać wszystkie najistotniejsze informacje. Kluczowy będzie również czas pracy urządzenia na jednej baterii, w końcu nie o to chodzi, żeby go ciągle ładować. Kolejna ważna rzecz to trwałość – dobry smartwatch będzie odporny na uszkodzenia mechaniczne, kurz oraz wodę. Jeżeli uprawiamy jogging, warto zaopatrzyć się w zegarek, który będzie liczył kroki, mierzy dystanse, czas, tempo poszczególnych odcinków czy tętno.

Bez wątpienia warto zastanowić się nad zakupem takiego urządzenia, to ciekawy gadżet, który znacznie zwiększa komfort podczas codziennego funkcjonowania.

Markowe smartwatche znaleźć można w sklepie Watchbook.pl

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułSzukaj pary
Następny artykułPoprawa gruntu na Twojej działce.
Zmienna jak każda kobieta. Uwielbia dzielić się wiedzą i doświadczeniem, które zdobyła pracując przez 10 lat w Niemczech.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here