Pomimo tego, że coraz częściej całe gałęzie przemysłu oraz produkcji ulegają pełnemu zautomatyzowaniu, to zawsze potrzebny jest człowiek, który będzie nadzorował pracę maszyn i zareaguje w sytuacji wystąpienia problemów, których nie przewidzieli projektanci i inżynierowie. Pracę maszyn najlepiej monitorować na ekranach. Czy OLED sprawdza się w tym zastosowaniu?
Tylko najlepsze podzespoły?
Wbrew pozorom w przypadku maszyn przemysłowych nie jest aktualne stwierdzenie, że producenci stosują tanie podzespoły w celu zminimalizowania kosztów produkcji danego urządzenia i maksymalizacji własnych zysków. O ile tego typu teoria może być realna w przypadku produktów chińskich producentów do użytku domowego, o tyle w przypadku rozwiązań przemysłowych sytuacja jest zupełnie odmienna.
Rozwiązania z najwyższej półki
Przemysł wymaga przede wszystkim czytelności stosowanych rozwiązań i ich dużej niezawodności. Właśnie z tego powodu w maszynach i urządzeniach przemysłowych znajdują obecnie zastosowanie przede wszystkim wyświetlacze OLED opierające się na emisji światła przez związki organiczne pobudzane napięciem elektrycznym.
Wyświetlacz OLED – zalety?
Jakie jednak ma zalety wyświetlacz OLED i dlaczego tak chętnie stosuje się je w rozwiązaniach przemysłowych? Wynika to przede wszystkim z niezwykle dokładnej możliwości odwzorowania barw, a tym samym np. podejrzenia rzeczywistych kolorów drukowanego materiału – jest to szczególnie istotne w przypadku czerni, którą to technologia OLED oddaje najlepiej. Nie bez znaczenia jest również czas reakcji matrycy takiego wyświetlacza – poniżej 0,01 sekundy.
Cena wyświetlaczy OLED?
Wbrew pozorom produkcja wyświetlaczy OLED nie jest aż tak droga, jak mogłoby się to wydawać. Wraz z popularyzacją rozwiązania i coraz szerszym zastosowaniem wyświetlaczy OLED można spodziewać się spadku ich cen, a tym samym wprowadzenia nawet do maszyn z niższej półki cenowej.
Szukać OLED?
Podsumowując, wyświetlacze OLED mają znacząca przewagę nad innymi technologiami związanymi z wizualizacją sygnału cyfrowego dając tym samym większe możliwości w dopasowaniu projektów do finalnej produkcji. Co więcej, szybki czas reakcji matrycy OLED wpływa na mniejsze zmęczenie operatora, który nie jest narażony na smużenie i rozmycie dynamicznych obrazów. Wszystko to wpływa na jakość pracy i produkcji.
Artykuł powstał w oparciu o materiały znalezione na Unisystem.pl