Zmiana orientacji ekranu

W obecnych czasach każdy z nas posiada różnego rodzaju sprzęty elektroniczne, które wykorzystuje do wielu celów i zadań. Jedni używają tych akcesoriów w celach rozrywkowych, dla innych są one narzędziem do pracy, jeszcze inni wykonują dzięki nim potrzebne codzienne działania. Jednym ze sprzętów, który jest w posiadaniu prawie każdej osoby jest laptop. Dzięki niemu, użytkownik może wykonywać swoją pracę, pisać różnego rodzaju teksty, oglądać filmy czy zdjęcia, wykonywać przelewy czy przeglądać Internet. Jest to urządzenie, które daje wiele możliwości, jednak czasem przez naszą nieuwagę możemy ograniczyć sprawne działanie komputera lub przestawić jego funkcje. Jednym z częstych problemów, jakie pojawiają się podczas użytkowania laptopa jest przypadkowe przekręcenie się ekranu.
Jak odwrócić ekran, aby był on zorientowany w odpowiednią stronę.
Możliwości jest wiele. Zazwyczaj uzależnione są one od systemu operacyjnego danego laptopa lub modelu komputera. W niektórych przypadkach wystarczy użyć parę przycisków, a w innych zagłębić się w funkcje ustawień ekranu.
Najprostszym rozwiązaniem problemu jest wciśnięcie odpowiedniej kombinacji klawiszy funkcyjnych. W niektórych komputerach jest to Atl + strzałka, w innych Ctrl + strzałka, a jeszcze innych Alt + Ctrl + strzałka. Taka kombinacja powinna doprowadzić do prawidłowego ustawienia ekranu.
Innym sposobem powrotu do sprawnego działania i zorientowania ekranu jest przestawienie funkcji, które znajdują się w ustawieniach ekranu. Aby otworzyć pożądane okno należy w pustym miejscu ekranu nacisnąć prawy przycisk myszy i z listy wybrać opcję personalizacji. Gdy okno się otworzy, ujrzymy parę kolejnych funkcji, które można zmienić. Jedną z nich jest orientacja. Z listy należy wybrać odpowiednie położenie i zatwierdzić przyciskiem ” ZASTOSUJ”. Przycisk ten znajduje się w dolnym prawym rogu otworzonego okna.
Funkcje znajdujące się w danym oknie umożliwiają także zmianę rozdzielczości ekranu, wygląd ekranu lub zmianę wielkości wyświetlanego tekstu.

http://www.wizjatv.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here