Fryzura dla małej i dużej dziewczynki

Każda dziewczynka lubi się stroić. Bo każda dziewczynka chce wyglądać jak mała księżniczka. To naturalne i warto dziecku w tym pomagać. Jednak na wygląd małej księżniczki nie składa się tylko sama sukienka, ale również dodatki i odpowiednio ułożona fryzura. Najczęściej małe dziewczynki, które kreują się na małą księżniczkę, noszą włosy rozpuszczone, pokręcone, albo długi warkocz. Co jednak zrobić jeśli nie wie się jak zrobić warkocz, a córka bardzo o nim marzy? Warto zapoznać się z ogólnymi wskazówkami, jak taką fryzurę wykonać.
Cierpliwość i dokładność
By dobrze wykonać warkocz, trzeba bardzo starannie rozczesać włosy i podzielić je na trzy równe części. Następnie bierze się po kolei każde pasmo i przekłada przez pozostałe na krzyż. Nie jest to skomplikowana czynność, wystarczy pamiętać o tym, że włosy trzeba mocno ściskać i nie można mylić kolei, bo wtedy warkocz się rozsypie. Bardzo ważne jest też, by na koniec warkocz związać mocną gumką do włosów, która utrzyma go przez cały dzień.
Inne odmiany warkoczy
Tradycyjny warkocz można zrobić szybko i łatwo, jednak jest kilka odmiany warkoczy, które są już nieco bardziej skomplikowane. Pierwszą propozycją są dwa warkocza na bokach głowy. Wówczas trzeba włosy podzielić najpierw na dwie równe części, a potem każdą z tych części jeszcze na trzy kolejne części. Włosy zaplata się po bokach głowy, a przez środek powinien iść równy przedziałek.
Następną propozycją jest warkocz o nazwie francuz. Ten warkocz tworzy się od samego czubka głowy. Nie dzieli się całej głowy na części, tylko od góry ciągle dobiera się nowe pasma, zaplatając je z tymi, które wzięło się wcześniej. Warkocz ten trzeba bardzo mocno splatać, by pasma się nie wysuwały.
Warkocz wianek
Jeszcze inną wersją warkocza jest wianek z warkocza na około głowy. To dosyć trudna wersja warkocza, trzeba bardzo dokładnie dobierać pasma od jednej strony głowy na drugą i zebrać wszystkie włosy, żeby nic nie zostało. Jednak efekt jest wspaniały i bardzo widowiskowy i warto się pomęczyć.

http://www.zieloni2004.pl/

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJak rozbić buty?
Następny artykułZmiana orientacji ekranu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here