Jak rozbić buty?

Nowe buty często mogą przyprawić o zawrót głowy, nie tylko z powodu ceny, ale również ze względu na brak wygody w ich noszeniu. Na szczęście jest wiele sposobów, aby buty były wygodniejsze w noszeniu i nie ocierały bolących stóp. Najbardziej podstawowym sposobem może być założenie grubszych skarpetek i chodzenie w butach w domu. Po jakimś czasie na pewno będą one trochę wygodniejsze, ponieważ jeśli są one robione mechanicznie, to często są sztywne i dopiero muszą dopasować się do kształtu stopy. W tym przypadku noszenie ich po raz pierwszy może spowodować otarcia, bądź ból stóp.
Innym sposobem na zwiększenie komfortu noszenia butów jest włożenie do każdego z nich szczelnie zamkniętego woreczka wypełnionego wodą i włożenie ich do zamrażarki. Woda zamieniając się w lód, zwiększa swoją objętość, dzięki czemu rozszerzy minimalnie nasze buty. Najlepiej, aby buty spędziły w zamrażarce kilka godzin.
Kolejnym trikiem, który związany jest ze skarpetkami jest sposób, który polega na założeniu skarpetek, najlepiej znowu grubszych i założenie na nie butów. Ale tym razem potrzebna będzie suszarka do włosów. Należy ogrzewać buty założone na stopy ze skarpetkami, ponieważ dzięki temu staną się one elastyczne i równie będą mogły zwiększyć swoją objętość i stać się wygodniejsze.
Istnieją również specjalne spreje, po spryskaniu którymi materiał, z którego został wykonany but zaczyna się robić bardziej elastyczny, dzięki czemu można modelować jego kształt.
Jeśli buty nie są klejone, to można wypróbować sposób, do którego użycia potrzebny jest wrzątek. Wystarczy wlać go do czubka buta a ciepło wrzątku rozciągnie go. Metoda szybka, ale niestety nie nadaje się do każdego rodzaju obuwia. Obuwie skórzane w celu rozciągnięcia można trzymać nad parą aż zmięknie i wtedy spróbować je rozchodzi, aby dopasowało się do kształtu stopy.
Jeśli nic z tych rzeczy nie pomoże, to w ostateczności można je oddać do szewca, który na pewno sobie z tym poradzi, jednak myślę, że jeśli ktoś szukał odpowiedzi na pytanie jak rozbić buty, to tutaj ją znalazł.

http://www.diamondchand.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here