Nie da się ukryć, że elementów, które mają wpływa na to, czy prowadzimy zdrowy tryb życia jest bardzo wiele. O ile jednak większość pamięta o przestrzeganiu odpowiedniej diety, czy też o aktywności sportowej, o tyle zazwyczaj zapominamy o tym, że dla zdrowia ważny jest także spokój ducha. Żyjemy bowiem w czasach, w których stres jest podstawą naszego funkcjonowania, a znalezienie odpowiedniego balansu między wieloma elementami nie jest łatwe. Dlatego też, szukać trzeba sposobów na wyciszenie emocji, które powodować mogą stres. Stres bowiem – podobnie, jak złe odżywianie się, może być cichym zabójcą i prowadzić do poważnych chorób nerwowych oraz kardiologicznych. Jako sobie z nim radzić? Jednym ze sposobów może stać się relaksacja, czy też medytacja. Dziś zatem przyjrzymy się temu zagadnieniu nieco bliżej – tak, by zrozumieć wszystko to, co jest z nim związane w praktyce. A oto wszystkie szczegóły.

Zacząć warto od tego, że źródłem technik medytacyjnych jest filozofia Dalekiego Wschodu. Medytacja jest przede wszystkim związana z kulturą buddyjską oraz hinduistyczną. Tak naprawdę jednak, pomijając wszelkie kwestie religijne, może to być świetne narzędzie relaksacji dla każdego – niezależnie od przyjmowanego systemu wierzeń. Dlaczego? Bo to najskuteczniejszy naturalny sposób na wyciszenie organizmu, wsłuchanie się w siebie i swoje potrzeby, a także na redukcję stresu. Dlatego też, warto spróbować z możliwości, jakie nam ona daje – są one bowiem naprawdę szerokie pod każdym względem.
Jak zacząć medytować? Można to zrobić na własną rękę. Informacji na ten temat i dokładnej instrukcji, jak działać, szukać można między innymi:

  1. w Internecie – na portalach poświęconych temu tematowi oraz relaksacji; znaleźć można także darmowe kursy online poświęcone temu tematowi,
  2. w literaturze- książek o medytacji jest bardzo wiele – zarówno bardziej poradnikowych, jak i filozoficznych, z których czerpać można inspiracje,
  3. na kursach medytacji – odbywających się między innymi w klubach fitness, czy też instytucjach powiązanych z kulturą wschodu.

Podkreślić należy, że medytacja wcale nie musi się w żaden sposób wiązać ze zmianą światopoglądową – czerpać z niej można wiele dobra, po prostu korzystając z łatwych technik.

Medytacja przynosi wiele korzyści każdemu człowiekowi. Pozwala:

  • wyzbyć się negatywnych emocji,
  • odbyć podróż w głąb własnej świadomości,
  • uspokoić się i zrelaksować,
  • rozluźnić mięśnie,
  • poprawić pracę umysłu,
  • uregulować ciśnienie krwi oraz tętno.

To coś, co warto regularnie praktykować, by lepiej poznać samego siebie, a przede wszystkim żyć spokojniej i wolniej. Dziś cecha ta jest bardzo pożądana – szczególnie, że ciągle za czymś gonimy i ciągle brak nam czasu. Jak pokazują badania, osoby, które regularnie medytują zazwyczaj cieszą się lepszym zdrowiem i mają szansę na znacznie dłuższe, a przede wszystkim szczęśliwsze życie. Dlatego też, warto rozważyć skorzystanie z tej metody w swojej egzystencji. To się po prostu za każdym razem nam opłaci i nie kosztuje nas wiele. Warto zatem spróbować tej techniki relaksacyjnej, łącząc ją na przykład z jogą.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJak dobrać torebkę?
Następny artykułDla kogo medycyna estetyczna?
Zmienna jak każda kobieta. Uwielbia dzielić się wiedzą i doświadczeniem, które zdobyła pracując przez 10 lat w Niemczech.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here