Co potrafią pralki Samsung? Prezentujemy najciekawsze funkcje

Każdy producent pralek stara się wyposażyć swoje urządzenia w funkcjonalności, które będą w stanie jak najlepiej sprostać nawet najbardziej wymagającym nabywcom. Pralki Samsung nie są tu wyjątkiem, a koreański producent także zdecydował się na zastosowanie w nich wielu ciekawych rozwiązań. Przyglądamy się im z bliska!

Pralki Samsung korzystają z bębna Quick Drive

Jedną z topowych technologii, jaką wykorzystują pralki Samsung, jest bęben Quick Drive. Bęben ten skonstruowany jest w taki sposób, że dwie jego części – bęben główny i tylna płyta – obracają się w przeciwległych do siebie kierunkach. Dzięki temu, cykl prania jest zdecydowanie intensywniejszy i znacznie bardziej efektywny.

Ponadto, pralki automatyczne wyposażone w bęben Quick Drive, charakteryzują się podwójnym natryskiem, co przyspiesza proces płukania tkanin. Samsung postarał się też o odpowiednie wyprofilowanie wnętrza bębna, który teraz zdecydowanie szybciej odprowadza wodę.

Funkcja Eco Bubble

Od jakiegoś czasu jedną z ciekawszych funkcji piorących jest pranie w aktywnej pianie. Pralki Samsung, dzięki technologii Eco Bubble, również wykorzystują jej dobrodziejstwo. Aktywna piana tworzona jest w specjalnym generatorze poprzez zmieszanie wody, powietrza i detergentu, a następnie stosowana jest na etapie namaczania prania.

Jakie korzyści daje aktywna piana? Przede wszystkim wnika w tkaniny nawet kilkadziesiąt razy głębiej, niż zwykła woda. Pozwala to na zdecydowanie łatwiejsze rozpuszczanie plam, co bez wątpienia zwiększa skuteczność prania. Co więcej, aktywna piana umożliwia pranie nawet w niskich temperaturach (np. 15 stopni Celsjusza), co wyraźnie wpływa na mniejsze niszczenie Twoich ubrań.

Dodawanie prania w trakcie prania? Poznaj drzwiczki Add Wash

Rozwiązanie Add Wash dedykowane jest osobom, którym zdarza się zapomnieć o włożeniu całego prania do pralki – czyli w zasadzie każdemu. Pralki automatyczne wyposażone w Add Wash posiadają specjalne drzwiczki wmontowane do głównych drzwi urządzenia, które będziesz mógł otworzyć w trakcie prania i dodać to, o czym zapomniałeś.

Posiadające to rozwiązanie pralki Samsung są nie tylko doskonałym wyborem dla zapominalskich: drzwiczki Add Wash mogą służyć np. do wietrzenia wnętrza pralki bez konieczności otwierania dużych drzwi głównych.

Programy piorące – rzecz bardzo ważna

Warto także zwrócić uwagę na programy piorące, jakie stosują pralki Samsung. Szczególnie zasługuje na uwagę program Pranie optymalne, który automatycznie dopasowuje wszelkie parametry prania zarówno ze względu na masę załadunku, jak i poziom zabrudzenia Twoich rzeczy. W ten sposób pralka sama dozuje odpowiednią ilość środków piorących i dokładnie określa niezbędny sposób prania.

Ciekawy jest również program Super szybki, który cały cykl wykonuje w jedyne 39 minut. Przygotowano też program bezpieczny dla tkanin, który – dzięki zastosowaniu aktywnej piany – pierze w temperaturze 15 stopni Celsjusza. Ciekawostką są ponadto programy samoczyszczące, czy program z parą – usuwający z Twoich ubrań wszelkie roztocza.

Pralki automatyczne z ciekawymi funkcjami

Trzeba przyznać, że pralki Samsung prezentują się dość ciekawie. Oczywiście wszystkie wymienione funkcje posiadają tylko bardziej zawansowane modele koreańskiego producenta (pralki z serii Quick Drive), ale część z nich implementowana jest także do prostszych modeli. Jeśli szukasz więc nowej pralki, warto zwrócić uwagę na ofertę pralek Samsung: jest ona przynajmniej interesująca.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here