Wielu z nas trudno zmobilizować się do tego, by regularnie ćwiczyć. Eksperci twierdzą, że główną przyczyną takiej właśnie sytuacji jest fakt, iż sport traktujemy przede wszystkim jako przymus i obowiązek, nie zaś jako coś przyjemnego. Dlatego też, by w ogóle myśleć o regularnym uprawianiu jakiegokolwiek sportu, należy przede wszystkim pomyśleć, jaką formę aktywności fizycznej się lubi. Znalezienie zaś ulubionej dyscyplina to droga do tego, by z ćwiczeń fizycznych czerpać prawdziwą przyjemność. A jak wybrać dyscyplinę sportową, która będzie odpowiadać naszym oczekiwaniom pod każdym względem? Oto kilka porad, które mogą umożliwić osiągnięcie sukcesu na tym właśnie polu.

Jak zacząć poszukiwania? Najlepiej cofnąć się myślami do czasów dzieciństwa i zastanowić nad tym, czy jest jakaś forma aktywności fizycznej, która dobrze nam się z tym okresem życia kojarzy. Chłopcy zazwyczaj w młodości z chęcią grają w piłkę nożną, naśladując swoich ulubionych piłkarzy, a dziewczyny stawiają na sporty bardziej indywidualne – na przykład jazdę na rowerze, czy też bieganie. Jeżeli jest coś, co sprawiało nam wtedy prawdziwą przyjemność – być może mamy szansę powrócić do tego także teraz. To najlepsza metoda na rozpoczęcie.

Po drugie, warto się zastanowić, co lubimy robić ogólnie – czy lubimy przebywać na świeżym powietrzu, na łonie natury, czy raczej wolimy przebywać we wnętrzach. W pierwszym przypadku, dobrą formą ćwiczeń okazać się mogą sporty takie, jak choćby:

  • jazda na rowerze,
  • bieganie,
  • nordic walking,
  • jazda na rolkach, 
  • siatkówka plażowa.

Oczywiście, to tylko kilka z bardzo wielu możliwych do wskazania propozycji. Dyscypliny te uprawiać można właściwie w większość dni roku – być może poza bardzo mroźnymi, czerpiąc z tego wiele przyjemności. Podkreślić warto, że taka forma ćwiczeń jest także dobrym sposobem na lepsze poznanie swojej okolicy. Dlatego też, dobrze jest z niej z całą pewnością skorzystać.

Jeżeli wolimy zajęcia wewnątrz, pomyśleć możemy o ćwiczeniach na siłowni, o zajęciach fitness, czy tez o skorzystaniu z basenu, a także o zajęciach z zakresu sztuk walki. Musimy się jednak zastanowić przy tym nad tym, czy chcemy, by były to ćwiczenia grupowe, czy też raczej indywidualne. Grupa bowiem, z jednej strony, może motywować do zwiększania wysiłków podczas ćwiczenia, z drugiej jednak, stanowić może także źródło demotywacji do działania i to także trzeba mieć na względzie.

A jeśli rozważania tego typu nadal nie przynoszą nam zadowalających odpowiedzi – zawsze możemy po prostu próbować ćwiczeń z zakresu różnych dyscyplin i dzięki temu w końcu znaleźć tę, która przyniesie naprawdę wiele przyjemności pod każdym względem.

Zadowolenie podczas ćwiczeń bowiem z całą pewnością sprawi, że szanse na zwiększenie regularności będą o wiele większe. I trzeba o tym z całą pewnością pamiętać, ponieważ jest to sprawa naprawdę ważna. A regularne ćwiczenia prowadzić będą do znacznej poprawy stanu zdrowia, a także wyrzeźbienia sobie przepięknej pod sylwetki na długie lata. Pamiętajmy o tym.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJak szybko zrzucić wagę?
Następny artykułEfekty starzenia i walka z nimi
Zmienna jak każda kobieta. Uwielbia dzielić się wiedzą i doświadczeniem, które zdobyła pracując przez 10 lat w Niemczech.

1 KOMENTARZ

  1. Ta funkcja zapewnia praktyczne narzedzie monitorowania wlasnego rozwoju, ktore umozliwia generowanie podsumowan i wykresow na podstawie danych z dluzszego okresu czasu. Mozesz wybrac sport, ktory ma zostac uwzgledniony w podsumowaniach tygodniowym, miesiecznym i rocznym. W sekcji Okres niestandardowy mozna wybrac zarowno okres, jak i dyscypline sportowa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here