Jak dbać o pierścionek z kamieniem? Sprawdź i podaruj mu drugie życie!

Pierścionki to jedne z najbardziej rozpowszechnionych elementów biżuterii. Noszą je zarówno młode dziewczyny, jak i dojrzałe kobiety. Świetnie uzupełniają zarówno wieczorowe stylizacje, jak i te, które zakładamy na co dzień do pracy lub szkoły. Ze względu na tak uniwersalne zastosowanie, pierścionki nosimy wyjątkowo często, co niestety wraz z upływem czasu naraża je na zniszczenia i utratę połysku.

Nie bez znaczenia dla wyglądu pierścionków pozostaje też kontakt z detergentami i innymi szkodliwymi czynnikami, na które narażamy je, wykonując wiele czynności domowych. Na tego rodzaju zniszczenia szczególnie narażone są pierścionki z kamieniami. Dlatego aby przywrócić im pierwotny wygląd, od czasu do czasu warto poddać je specjalnej pielęgnacji. Podpowiadamy, jak to zrobić.

Pierścionek z niebieskim oczkiem – spraw by zalśnił na Twoim palcu na nowo!

Twój wymarzony pierścionek z niebieskim oczkiem stał się matowy, a diament w obrączce przestał lśnić? To znak, że pora na ich renowację. Pierścionki to elementy biżuterii, które wyjątkowo często narażamy na zniszczenia. Zazwyczaj robimy to zupełnie nieświadomie. Rzadko kiedy bowiem do każdego mycia naczyń czy też szorowania podłogi zdejmujemy z palca pierścionek lub obrączkę. A tymczasem bezpośredni kontakt z detergentami mocno im szkodzi. W rezultacie na biżuterii zaczynają pojawiać się widoczne ryski. Poza tym zarówno złoto, jak i srebro oraz platyna wraz z upływem czasu tracą połysk i stają się matowe. W rezultacie nasze pierścionki przestają przykuwać wzrok i najczęściej odchodzą w zapomnienie. Nie zapominajmy też o tym, że nasz ukochany pierścionek z niebieskim oczkiem czy innego koloru kamieniem może też po prostu się zabrudzić. W takiej sytuacji koniecznie musimy zacząć od starannego czyszczenia. 

Pierścionki z kamieniami, zwłaszcza szlachetnymi, w odróżnieniu od biżuterii pozbawionej kamieni nie mogą być moczone w roztworze przygotowanym na bazie wody i płynu czyszczącego, gdyż mogłoby to skutkować obniżeniem trwałości dodatkowych elementów znajdujących się w pierścionku. Dlatego do czyszczenia tego rodzaju biżuterii najlepiej wykorzystać miękką ściereczkę namoczoną w wodzie i niewielkiej ilości delikatnego płynu do mycia naczyń – lekko wilgotną ostrożnie przecieramy zabrudzone miejsca. Następnie płuczemy ją w ciepłej wodzie i przecieramy pierścionek ponownie (pozwoli nam to usunąć resztki roztworu). Tak oczyszczony pierścionek delikatnie wycieramy suchą miękką ściereczką i pozostawiamy do wyschnięcia.

Nie zapomnij!

Nie możemy zapominać też o tym, że pierścionek potrzebuje specjalnego traktowania na co dzień. Biżuterię z kamieniami musimy odpowiednio przechowywać. Dzięki temu będzie ona się dobrze prezentowała przez długi czas. Do tego celu najlepiej nadają się niewielkie zamykane pudełeczka wyściełane miękką tkaniną, które ograniczają dopływ powietrza i chronią ozdoby przed działaniem innych szkodliwych czynników. Aby pierścionki zawsze efektownie lśniły, warto także zmienić swoje przyzwyczajenia i nauczyć się je chronić, zdejmując je przed przystąpieniem do wykonywania czynności domowych.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułStroje do triathlonu -czego w nich szukać?
Następny artykułKataster
Zmienna jak każda kobieta. Uwielbia dzielić się wiedzą i doświadczeniem, które zdobyła pracując przez 10 lat w Niemczech.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here