Stroje do triathlonu -czego w nich szukać?

0
1487

Ubrania triathlonowe występują w kilku kształtach i rozmiarach. W każdym triathlonie można zobaczyć zawodników noszących różne ich kombinacje, ponieważ ludzie chętnie uprawiają triathlon w różnych konfiguracjach strojów i z różnymi rodzajami sprzętu treningowego. Wraz ze wzrostem popularności triathlonu od około 2000 roku, a także występowaniem w tym sporcie w ostatnich latach znacznie większej ilości kobiet, odzież trójnikowa stała się bardziej wyspecjalizowana i obecnie istnieje wiele innych opcji. Dziś nie jest już żadnym problemem zakupienie w normalnym sportowym sklepie dowolnej konfiguracji odzieży – dla przykładu, stroje triathlonowe jednoczęściowe damskie stały się już właściwie produktem podstawowym w każdym szanującym się sklepie dla biegaczy. Oczywiście męskie wersje również można bez problemu dostać, chociaż wśród panów prym wiodą raczej stroje wieloczęściowe.

Czego szukać w takiej odzieży?

Chociaż nie ma twardych reguł dotyczących tego, co należy nosić podczas triathlonu, istnieje kilka ogólnych warunków, które trzeba spełnić, oraz kilka decyzji, które trzeba będzie podjąć mając na uwadze ostateczny komfort, efektywność oraz wygodę użytkowania odzieży treningowej. W celu zaoferowania wskazówek, przedstawimy naszą perspektywę dotyczącą najlepszych opcji odzieży dla triathlonowców. Pamiętajmy, że opcje, które ostatecznie zostaną wybrane, mogą zależeć od całkowitego dostępnego budżetu. Zupełnie inaczej będzie się ten budżet prezentować zależnie od tego, czy naszym celem jest po prostu jednorazowe ukończenie triathlonu czy też raczej długotrwałe treningi oraz bycie konkurencyjnym w tej dziedzinie sportowej.

Jednoczęściowe czy nie?

Kolejnym pytaniem, na które trzeba będzie sobie odpowiedzieć, jest kwestia stroju triathlonowego – lepszy jednoczęściowy czy wieloczęściowy? Większość doświadczonych triathlonistów nosi kombinezon triathlonowy, czyli innymi słowy jednoczęściowy strój do triathlonu. Dlaczego takie rozwiązanie właśnie. Większość sportowców odpowiada że dlatego, ponieważ jednoczęściowy strój to jednoelementowy, wszechstronny sprzęt, który można nosić od momentu przybycia na wyścig aż do chwili, w której sportowiec może ochłonąć po wysiłku. Większość zawodników, których obserwujemy na co dzień, używa jednak kombinacji strojów, która nie jest tak specjalistyczna (lub droga) jak pełnoprawny jednoczęściowy kombinezon triathlonowy, dostępny w wydaniu kobiecym chociażby tutaj: https://tricentre.pl/pol_m_Triathlon_Stroje-triathlonowe_Stroje-triathlonowe-jednoczesciowe_Stroje-triathlonowe-jednoczesciowe-damskie-342.html

Kombinezony triathlonowe nie są więc konieczne, ale są ładne i na pewno podwyższają komfort biegania, pływania i pedałowania. Dobry kombinezon triathlonowy został zaprojektowany specjalnie do triathlonu i oferuje korzyści, które mogą pomóc sportowcowi szybciej ścigać się i być tak bezpiecznym, jak to tylko możliwe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here