Medycyna estetyczna to jedna z najintensywniej rozwijających się dziedzin medycyny. Wynika to między innymi z coraz większego zainteresowania zarówno kobiet jak i mężczyzn zabiegami, które pozwalają na powstrzymanie lub cofnięcie zmian wynikających z procesu starzenia się. Obecnie coraz więcej zabiegów może być wykonywane bezoperacyjnie. Takie zabiegi nie są bolesne oraz nie powodują poważnych skutków ubocznych. Coraz więcej kobiet decyduje się na zabiegi, które pozawalają na odmłodzenie twarzy oraz szyi. Efekty starości u kobiet w średnim wieku najbardziej ujawniają się właśnie na twarzy i szyi a jednocześnie są to części ciała, które są najbardziej widoczne.

Lifting nieoperacyjny

Jednym z zabiegów, który pozwala na poprawę wyglądu twarzy oraz szyi jest lifting. Takie zabieg może być wykonany bezoperacyjnie. Pozwala on na zredukowanie przebarwień oraz zmarszczek, jakie z wiekiem mogą pojawiać się na twarzy. Tego rodzaju zabiegi to rozwiązanie dla tych kobiet, u których nawet stosowanie profesjonalnych oraz drogich kosmetyków a przede wszystkim kremów nie przynosi już oczekiwanych efektów. Atutem liftingu nieoperacyjnego jest nieinwazyjność zabiegu oraz jego odwracalność czego nie są w stanie zapewnić zabiegi chirurgiczne. Lifting nieoperacyjny może być skuteczną metodą w stosunku do kremów, która pozwala na stopniową regeneracją skóry twarzy.

Dodatkowo nieoperacyjny lifting może być stosowany w celu poradzenia sobie z problemami skóry twarzy jak trądzik. Wieloetapowe zabiegi wykonywane są przez dermatologów lub kosmetologów. W trakcie zabiegi wykorzystywana jest nowoczesne aparatura, która pozwala na dostarczenie niezbędnych składników odżywczych skórze, które pozwalają na zmniejszenie efektu wiotczenia skóry. Preparaty mają charakter rozpulchniający i pozwalają na regenerację skóry. Przy zabiegach nieoperacyjnych stosowane są między innymi lasery oraz urządzenia z ultradźwiękami a także profesjonalne maseczki. Zabieg jest bezbolesny oraz można po
nim szybko wrócić do codziennych zajęć.

Lifting operacyjny

Lifting twarzy realizowany jest również operacyjnie. Zabieg takie realizowany jest w ramach chirurgii plastycznej. Wykonywany jest on poprzez wykorzystanie chirurgicznych metod, które pozwalają na usunięcie takich efektów jak odpadająca skóra. Warstwy skóry oraz tkanki tłuszczowej, które znajduje się pod skórę w trakcie zabiegu naciąga się, dzięki czemu możliwe jest uzyskanie bardziej młodo wyglądającego profilu twarzy. Zmienić można również rozkład zwiotcz łaje skóry. Należy, jednak brać pod uwagę, że każdy zabieg chirurgiczny wiąże się z ewentualnymi powikłaniami.

Ich ryzyko wystąpienia jest niewielkie, ale nie można nie brać pod uwagę, że ono występuje. Dodatkowo w odróżnieniu od zabiegów nieoperacyjnych przy chirurgicznym liftingu nie ma możliwości cofnięcia wykonanych zmian, co wymaga podjęcia decyzji, czy efekty po zabiegu będą dla nas zadowalające. Z drugiej strony lifting twarzy wykonywany chirurgicznie pozwala na uzyskanie bardzo trwałych efektów.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułEgzotyka w zasięgu ręki
Następny artykułSuplementy diet w odchudzaniu
Zmienna jak każda kobieta. Uwielbia dzielić się wiedzą i doświadczeniem, które zdobyła pracując przez 10 lat w Niemczech.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here