Postęp w zakresie chirurgii plastycznej sprawia, że możliwe jest dokonywanie sporych zmian w wyglądzie. Wszystkie takie zabiegi mają swoje plusy oraz minusy. Do jednych z najbardziej popularnych zabiegów chirurgii plastycznej można zaliczyć powiększanie piersi. Dla wielu kobiet to właśnie biust jest wyznacznikiem urody i dlatego wiele kobiet decyduje się na powiększanie biustu. Zabiegi powiększania piersi nie jest skomplikowanym zabiegiem chirurgicznym. Zabiegi powiększania piersi wykorzystują implanty oparte na woreczkach silikonowych lub sól fizjologiczną. Implanty w trakcie zabiegu umieszczane są podmięśniowo lub bezpośrednio pod gruczołem. Podczas zabiegu wykonywane są nacięcia, które pozwalają na wprowadzenie implantów pod skórą, co oczywiście skutkuje pojawieniem się niewielkich blizn. Po zabiegu konieczna jest również rekonwalescencja, gdyż nacięcia muszą się zagoić. Zabiegi powiększania piersi wykonywane są w znieczuleniu ogólnym. Zabiegi nie jest bardzo długotrwały i trwa około trzech godzin. Do atutów zabiegu można zaliczyć to, ż nie jest on bolesny, ale trzeba liczyć się z bólem już po zabiegu po rekonwalescencji.

Do plusów zabiegów powiększania piersi można zaliczyć możliwość poprawienia wyglądu. Dla większości kobiet taki zabieg pozwala na pozbycie się kompleksów, choć należy brać pod uwagę, że przed zabiegiem warto konsultować się z psychologiem. Zdarza się, że po zakończeniu zabiegu kobiety nie są zadowolone z rezultatów, więc konieczne jest dokładne poznanie tego, co zabieg może przynieść. Powiększanie piersi pozwala również na ujędrnienie piersi, co pozwala na poprawienie wyglądu piersi. Z tego powodu wiele kobiet decyduje się na taki zabieg nie w celu znacznego powiększenia rozmiaru piersi, ale w celu poprawienia jędrności piersi, co pozwala na poprawę urody piersi. Do minusów zabiegu powiększania piersi należy zaliczyć to, że zabieg nie pozwala na uzyskanie efektu naturalnego biustu (Więcej informacji o powiększaniu piersi znajdą Państwo na tej stronie). Nie można się spodziewać, że biust mimo, że będzie większy oraz jędrniejszy będzie prezentował się tak samo jak naturalne piersi. Po zabiegu utrzymuje się również obrzęk piersi, a jednocześnie trzeba liczyć się z silnym bólem, który może nawet wywoływać oddychanie. Z tego powodu po zabiegu trzeba zażywać środki przeciwbólowe.

Powiększanie pośladków

Aktualnie do coraz popularniejszych zabiegów chirurgii plastycznej zaliczyć można zabiegi powiększania pośladków. Przy takim zabiegu wykorzystywane są implanty wypełnione silikonem. Pozwalają one na uzyskanie efektu podniesienia pośladków, dzięki czemu prezentują się one ładniej, gdyż można uzyskać efekt krągłości. Zabieg może być również wykonany z wykorzystaniem tłuszczu własnego pacjentki. Wykorzystanie tłuszczu własnego jest bezpieczniejszym zabiegiem oraz powoduje mniej powikłań. W wypadu implantów silikonowych do minusów zabiegu można zaliczyć to, że implanty mogą pęknąć, co spowoduje rozlanie się toksycznego silikonu. W przypadku zabiegów z wykorzystaniem tłuszczu bardzo często konieczne jest powtarzanie zabiegu by uzyskać pożądany efekt.

1 KOMENTARZ

  1. Jeśli kobieta chce, jeśli lekarz nie widzi ryzyka, to dlaczego nie ? mnie operował dr Sierociński w lutym 2013, po miesiącu sytuacja się unormowała. Dziś jestem bardzo zadowoloną kobietą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here