Postęp medyczny sprawia, że pacjenci mogą korzystać z coraz bardziej skutecznych metod leczenia. Jeden z największych postępów dokonał się w medycynie estetycznej, gdzie pojawiło się wiele skutecznych metod profilaktycznego powstrzymywania efektów starzenia. Równie ważne jest, że w medycynie estetycznej pojawiają się również takie metody, które mogą być skutecznie stosowane bez konieczności wykonywania zabiegów chirurgicznych. Trwałe efekty są w stanie zapewnić przede wszystkim zabiegi z wykorzystaniem skalpela. Z drugiej strony tego rodzaju zabiegi są trwałe, czyli nie ma możliwości cofnięcia zastosowanych zmian. Nie zawsze takie zabiegi są najlepszym rozwiązaniem, gdyż ich stosowanie wiąże się mimo wszystko z pewnym ryzykiem powikłań a jednocześnie uzyskane efekty nie są możliwe do usunięcia. Z drugiej strony jeśli trwale chce się poprawić mankamenty urody jedyną skuteczną metodą są właśnie zabiegi chirurgiczne.

Zmiana wyglądu to przede wszystkim zabiegi mające na celu powiększenie piersi czy zmianę kształtu nosa. Pewne niewielkie zmiany kształtu twarzy można uzyskać poprzez nieinwazyjne metody. W ten sposób można, choćby zmienić kształt owalu twarzy. Z drugiej strony, gdy chce się trwale dokonać zmiany wyglądu konieczne jest udanie się do kliniki chirurgii plastycznej. Generalnie wybór sposobu poprawienie wyglądu u osób, u których intensywnie postępują efekty starzenia, powinien być zależny od specjalisty – tak możemy wyczytać na stronie TwojaMEDYCYNA.eu. Z tego powodu bardzo ważne jest wybranie takiego specjalisty, który posiada odpowiednio duże doświadczenie w zakresie stosowania poszczególnych zabiegów medycyny estetycznej, czy chirurgii estetycznej. W ten sposób taki specjalista jest w stanie wybrać skuteczniejszą metodą oraz mniej inwazyjną lub lepiej dostosowaną choćby do kondycji pacjenta, czy do jego aktywności na co dzień.

Do często stosowanych zabiegów, które mają na celu zarówno poprawę wyglądu, jak też poprawę zdrowia zaliczyć można liposukcję. Jest to metoda odsysania tłuszczu, które cieszy się coraz większym powodzeniem. Nie może to dziwić, gdyż coraz większa liczba osób cierpi na problemy zdrowotne związane z nadwagą czy otyłością. U wielu osób podejmowanie różnych działań począwszy od diety a skończywszy na ćwiczeniach nie przynosi efektów polegających na zrzuceniu wagi a zwłaszcza pozbycia się nadmiernej ilości tłuszczu. Jednym z problemów jest sytuacja, gdy przy zrzucaniu zbędnych kilogramów pozostają nadmierne ilości tłuszczu, które szpecą ciało oraz sylwetkę ciała. Liposukcja, która polega na wykorzystaniu ultradźwięków pozwala na rozbicie tłuszczu w sposób bezbolesny, który następnie jest usuwany poprzez jego odsysanie. Atutem zabiegu jest fakt, że jego efekty są bardzo równomierne. Dodatkowo po wykonaniu zabiegu pacjent może już po kilkunastu a maksymalnie kilkudziesięciu minutach udać się do domu. Jedyną uciążliwością dla pacjentów korzystających z tej metody jest konieczność przychodzenia na kontrole do lekarza oraz specjalistyczne masaże.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here