W pewnym wieku efekty starzenia stają się znacznie bardziej widoczne i znacznie trudniej jest je powstrzymać. Rozwijanie się efektów starzenia się nie jest możliwe do powstrzymania. Nie oznacza to, iż nie warto podejmować takich działań, które pozwalają na znaczne ograniczenie tempa starzenia się. Obecnie ludzie żyją coraz dłużej, co oczywiście przekłada się na coraz większe zainteresowanie zarówno zdrowiem, jak też ładnym wyglądem również w starszym wieku. Dbanie o ładny wygląd należy zacząć przede wszystkim od zmian pewnych nawyków związanych choćby z żywieniem. Zdrowy organizm potrzebuje określonych składników odżywczych, które są w stanie pozytywnie oddziaływać profilaktycznie na intensyfikowanie się zmian w wyglądzie. W diecie w starszym wieku muszą pojawić się pewne składniki, które są w stanie dostarczyć takich składników odżywczych, które powstrzymują intensywne starzenie się komórek. Do takich produktów spożywczych można zaliczyć orzechy, jak też inne produkty spożywcze, które zawierają duże ilości kwasów tłuszczowych, które są w stanie w sposób pozytywny oddziaływać na wygląd skóry, włosów czy paznokci.

Co warto spożywać?
Bardzo ważne jest spożywanie odpowiedniej ilości wody. Najlepszym rozwiązaniem jest picie wód mineralnych, gdyż w ich składzie znajdują się duże ilości minerałów, z których wiele jest w stanie pozytywnie wpływać na wygląd skóry. Picie czystej wody pozwala natomiast przepłukać organizm, czyli usunąć większe ilości toksyn z organizmu. Toksyny usuwane są z jednej strony przez organy odpowiedzialne za funkcje wydalnicze. Istotną rolę w wydalaniu toksyn ma również skóra. Poprzez skórę usuwane są z organizmu między innymi toksyny wraz z potem. Woda pozwala również przeciwdziałać pojawianiu się cellulitu. Nie można również zapominać, że niedobór wody jest w stanie wpływać na zatrzymywanie wody w organizmie.

Istotne jest również to, że brak wody jest w stanie również negatywnie wpływać na strukturę kolagenu, elastyny. W dłuższym okresie czasu jest to w stanie prowadzić do zmniejszenia jędrności i elastyczności skóry. Spożywanie odpowiedniej ilości wody pozwala na zwiększenie gładkości skóry, odpowiednie jej nawilżenie, co jest w stanie znacznie spowalniać procesy starzenia się skóry.

Minerały w diecie
Bardzo ważne jest dostarczanie organizmowi niezbędnych ilości minerałów. Przy niedoborach minerałów w organizmie można zdecydować się na spożywanie sztucznych minerałów w formie tabletek. Najlepszym rozwiązaniem jest jednak dostarczanie minerałów w postaci naturalnych składników, które można dostarczać w formie codziennie stosowanej diety. Jednym z bardzo ważnych dla urody minerałów jest cynk. Jest on bardzo ważnym pierwiastkiem, który pozwala na uzyskanie zmniejszenia takich efektów, jak łamliwe paznokcie, wypadające oraz matowiejące włosy. Dodatkowo cynk nazywany również źródłem urody jest w stanie pozytywnie działać na cerę zmęczoną oraz zmniejszyć efekty poszarzałej cery. Cynk pozwala również zwiększyć ilość usuwanych z organizmów wolnych rodników.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here