Medycyna estetyczna i zabiegi przez nią oferowane stają się coraz bardziej popularne. Coraz większa liczba kobiet w średnim oraz starszym wieku decyduje się na sięgnięcie po zabiegi medycyny estetycznej, które pozwalają na zatrzymanie efektów starzenia, czy poprawę wyglądu bez konieczności stosowania inwazyjnych, chirurgicznych metod. Na temat zabiegów medycyny estetycznej jest wiele mitów. Na pewno zabiegi takie nie są w stanie doprowadzić do uzależnienia skóry. Wprawdzie, niektóre zabiegi muszą być co jakiś czas powtarzane, ale wynika to wyłącznie z faktu, że ich czas efektywnego działania jest ograniczony. Nie jest też prawdą, że zabiegi medycyny estetycznej są przeznaczone wyłącznie dla kobiet dojrzałych.

Zmarszczki mogą pojawiać się już u kobiet, które przekroczyły trzydziesty rok życia. Wiele zależy od indywidualnych uwarunkowań genetycznych oraz predyspozycji. To, czy zabiegi warto zastosować warto decydować po konsultacjach ze specjalistami. Wyznacznikiem powinna być kondycja skóry. Wiek nie ma, aż takiego znaczenia, gdyż problemy skórne, czy pierwsze efekty starzenia mogą się pojawiać w różnym wieku. Nawet w przypadku młodych osób mogą pojawiać się takie efekty, jak zmęczona skóra, czy starzejąca się skóra pod wpływem działania słońca. U takich osób wskazane jest zastosowanie zabiegów na przesuszoną skórę do jakich zaliczyć można różne zabiegi z zakresu rewitalizacji.

U młodszych kobiet bardzo często stosowane są takie zabiegi jak nawilżanie ust z wykorzystaniem wypełniaczy z kwasem hialuronowym czy też zabiegi związane z modelowaniem ust. Takie zabiegi pozwalają na poprawnie wyglądu ust, które są zbyt wąskie. Możliwe jest również nadanie ustom ładniejszych proporcji. Zabiegi modelujące usta stosowane mogą być przez kobiety, które borykają się z problemami mało elastycznej skóry czy asymetrycznych ust. Atutem wielu zabiegów medycyny estetycznej, które mogą być zastosowane u młodych osób jest możliwość uzyskania naturalnego wyglądu ust. W wielu przypadkach zabiegi medycyny estetycznej stosowane mogą być profilaktycznie u osób ceniących sobie atrakcyjny wygląd.

Nie zawsze zabiegi medycyny estetycznej muszą prowadzić do sztucznych efektów w wyglądzie. Wiele zależy przede wszystkim od sposobu podawania danego preparatu, jakości stosowanego preparatu, doświadczenia oraz umiejętności lekarzy. Nowoczesne preparaty, które wykonywane są na bazie kwasu hialuronowego pozwalają na uzyskanie naturalnych efektów. Tego rodzaju zabiegi stosowane są przy modelowaniu ust czy przy pełnych policzkach. Medycyna estetyczna w coraz większym stopniu podąża aktualnie w kierunku stosowania zabiegów oraz uzyskiwania efektów, które są jak najbardziej naturalne. Mają one na celu znacznie bardziej podkreślić urodę, ale bez efektu sztuczności wyglądu. Zastosowanie mniejszych dawek preparatu pozwala na uzyskanie pozytywnych efektów przy jednoczesnym ograniczeniu ryzyka pojawienia się negatywnych efektów wynikających z poszczególnych zabiegów. Dobrzy lekarze bardzo często wolą uzyskać długotrwałe efekty, które są naturalne, niż szybkie efekty.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułMedytacja a zdrowy tryb życia
Następny artykułNiedościgniony Falski
Zmienna jak każda kobieta. Uwielbia dzielić się wiedzą i doświadczeniem, które zdobyła pracując przez 10 lat w Niemczech.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here