Jednym z najbardziej popularnych preparatów stosowanych w medycynie estetycznej jest botoks. Materiał ten jest wykorzystywany w licznych zabiegach i pozwala na uzyskanie młodszego wyglądu. Botoks jest wykorzystywany do uzyskania takich efektów, jak zmniejszenie liczby zmarszczek, wygładzenie skóry, uzyskanie większej sprężystości oraz jędrności skóry. Botoks jest substancją, która najczęściej stosowana jest w celu wygładzenia poziomych zmarszczek w takich okolicach jak czoło, kurze łapki pojawiające się wokół oczu czy między liniami brwi. Zabiegi za zastosowaniem botoksu pozwalają również na wygładzenie bruzd na szyi, zapobieganiu opadania skóry w kącikach ust. Jest to rozwiązanie, które doskonale jest wstanie sprawdzić się w przypadku osób, które borykają się z nadmiernym poceniem się. Wstrzykiwanie botoksu powoduje między innymi zablokowanie impulsów nerwowych, które wędrują do gruczołów potowych. W ten sposób możliwe jest ograniczenie wydzielania potu w znacznym stopniu.

Stosowanie botoksu

W pewnym wieku pojawiają się efekty starzenia, które zaczynają być bardzo widoczne. U kobiet trudno jest ukryć pojawiające się efekty jedynie za pośrednictwem stosowania zabiegów kosmetycznych. W takiej sytuacji kobiety zaczynają rozważać możliwość skorzystania z zabiegów medycyny estetycznej, które pozwalają na cofnięcie pewnych negatywnych zmian w wyglądzie a także na zatrzymanie negatywnych efektów starzenia się. Najczęściej pierwsze, negatywne zmiany w wyglądzie pojawiają się po przekroczeniu przez kobiety trzydziestego roku życia.

Wiele zależy od predyspozycji indywidualnych, które wpływają nie tylko na moment pojawienia się pierwszych efektów starzenia się, jak też na tempo postępowania zmian w wyglądzie. Po trzydziestym roku życia pojawiają się między innymi pierwsze zmarszczki mimiczne, które są wynikiem pojawiających się pod wpływem emocji grymasów na twarzy. Z wiekiem obniża się również elastyczność skóry, co znów jest wynikiem zmniejszania się liczby włókien kolagenowych, które podtrzymują skórę. Pojawia się znacznie mniejsza liczba nowych włókien. Botoks wprowadzany pod skórę za pośrednictwem cienkich igieł pozwala oddziaływać na mięśnie. Efekty zastosowania zabiegu to miedzy innymi wygładzenie zmarszczek, które można uzyskać już po siedmiu dniach od zastosowania zabiegu.

Wady i zalety stosowani botoksu

  1. Jedną z podstawowych wad zabiegu jest jego cena, która jest wysoka, gdyż konieczne jest stosowanie w sposób systematyczny kolejnych zabiegów z wykorzystaniem botoksu, co kilka miesięcy.
  2. Pojedynczy zabieg nie pozwala na uzyskanie w pełni wygładzonej skóry.
  3. Możliwe są powikłania, jeśli nie zostanie zastosowana odpowiednia dawka.
  4. Zabieg z botoksem jest w stanie ograniczyć mimikę, co skutkuje utratą pełnej kontroli nad mimiką.
  5. Zabieg działa na zmarszczki, które nawet są bardzo głębokie. Skutecznie pozwala poradzić sobie ze zmarszczkami na czole, czy między brwiami.
  6. Zabieg jest tańszy w stosunku do inwazyjnych operacji plastycznych. Stosowanie botoksu jest mało inwazyjne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here