W ramach medycyny estetycznej pojawia się coraz większa liczba nowych, skutecznych zabiegów pozwalających na powstrzymanie efektów starzenia. Większość nieinwazyjnych zabiegów medycyny estetycznej ma na celu spowolnienie procesów starzenia się oraz pozytywne zmiany w wyglądzie osób w średnim wieku a zwłaszcza osób w starszym wieku. Jedną z nowoczesnych metod powstrzymywania efektów starzenia się jest foto-odmładzanie. Jest to rodzaj zabiegu, który polega na stosowanie naświetlania skóry twarzy. Do tego celu wykorzystywane jest intensywne oraz pulsujące światło. Jest to światło o niskiej gęstości energii, które uzyskuje efekt rozgrzania skóry. Celem zastosowania zabiegu jest pobudzenie skóry do produkowania nowych włókien kolagenowych. Zastosowanie światła ma na celu przebudowanie włókien kolagenowych.

Zabieg stosowany jest między innymi w przypadku takich zmian skórnych jak przebarwienia, starcze plamy, zmiany naczyniowe. Przy stosowaniu zabiegu wykorzystywane są specjalne narzędzia. Celem zabiegu jest uzyskanie efektu uzyskania przez plamy na skórze bardziej ciemnej barwy a następnie doprowadzenie do złuszczenia się skóry, co najczęściej następuje po minimum dziesięciu dnia. Ostatecznym efektem zabiegu jest uzyskanie przez plamy, który były zaczerwienione bardziej jasnej barwy a następnie całkowite ich zbladnięcie.

Stosowanie zabiegu

Foto-odmładzanie jest zabiegiem kierowanych do osób, które borykają się z efektami starzenia, które pojawiają się na skórze. Do problemów skórnych, przy których stosowane jest foto-odmładzanie, zaliczyć można między innymi zmiany naczyniowe na twarzy, przebarwienia. Zabieg pozwala również na zredukowanie takich efektów jak plamy barwnikowe, piegi a także może być skutecznie stosowany w przypadku trądziku różowatego. Światło, które stosowane jest w trakcie zabiegu ma na celu reaktywowanie tkanki skóry, co jest w stanie skrócić i przebudować włókna kolagenowe. Dodatkowo stymulowane są do większe aktywności komórki skóry. Pozwala to na uzyskanie takich efektów, jak redukowanie się oraz wygładzanie zmarszczek a także zmniejszenie się rozszerzonych porów skóry. Po zastosowaniu zabiegu foto-odmładzania skóra uzyskuje bardziej gładką oraz naprężoną powierzchnię. Do atutów zabiegu można zaliczyć fakt, że może być on stosowany w przypadku pacjentów w różnym wieku.

Przy pewnych schorzeniach, jak efekty starzenia wynikające z działania słońca, które pojawiają się u osób młodych, również możliwe jest zastosowanie zabiegu foto-odmładzania. Zabieg może być stosowany bez konieczności przedsięwzięcia specjalnych przygotowań. Jest to również zabieg nieinwazyjny, co ma swoje plusy. Do przeciwwskazań w zakresie stosowania zabiegu można zaliczyć między innymi ciążę, cukrzycę. Osoby, które mają opaloną skórę lub przyjmują leki zwiększające wrażliwość skóry również nie powinny decydować się na taki zabieg. Przeciwwskazaniem do stosowania foto-odmładzania są również takie choroby, jak bielactwo, łuszczyca, zaburzenia krzepnięcia kwi oraz problemy z zakresu endokrynologii.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here