jak spalić tłuszcz bez ćwiczeń cardio

Ćwiczenia cardio po treningu siłowym, są doskonałym sposobem na pozbycie się zalegającej tkanki tłuszczowej. Jednak zrozumiałe jest, że nie każdy potrafi się zmusić do spędzenia godziny, czy choćby 30 minut na bieżni, rowerze czy orbitreku. Chcesz spalić nadmiar tłuszczyku, katujesz się ba bieżni czy innych urządzeniach cardio, bo nie lubisz tego rodzaju wysiłku. Wszyscy mówili Ci wokół że to jedyny sposób na pozbycie się nadprogramowych centymetrów! Otóż nie są inne sposoby, idealne dla osób które nie znoszą skocznych zajęć fitness czy innych cardio wyczynów. Jeżeli chcesz się dowiedzieć, jak spalić tłuszcz bez ćwiczeń cardio – koniecznie przeczytaj ten artykuł.

1 . Żywienie

Zielona herbata jest uważana za naturalny spalacz tłuszczu. Jej skład stymuluje efekty przemiany materii, ze względu na galusan epigallokatechiny (EGCG), czyli krótko mówiąc – przeciwutleniacz. Przeciwutleniacze mogą także pomóc mięśniom szybciej się regenerować. Witamina C również przyspiesza Twój metabolizm oraz spalanie tłuszczu. Jedz warzywa, które są bogate w witaminę C, ale zawierają mniej cukru niż np: owoce cytrusowe. Takie żywienie to jeden ze sposobów jak spalić tłuszcz bez ćwiczeń cardio.

2 . Śpij więcej i lepiej

Im dłużej pozostajesz w głębokim śnie, tym dłuższy jest proces spalania tłuszczu. Dlatego staraj się spać co najmniej 7 godzin w nocy – im więcej, tym lepiej. Tylko w czasie snu nasz hormon wzrostu jest aktywny, a jest on odpowiedzialny za regenerację i odnowienie komórek. Co więcej, zyskuje on energię z naszych komórek tłuszczowych. Trening późnym wieczorem, nie tylko pomoże ci szybciej zasnąć, ale przyniesie dodatkową korzyść w postaci zwiększonej produkcji hormonu wzrostu. Ponadto, jeśli śpisz zbyt mało, możesz obudzić się głodny. Wysypiaj się, a będzie Ci łatwiej pozbyć się tłuszczu bez cardio.

spalanie tłuszczu bez cardio jest możliwe - zobacz jak

3 . Unikaj stresu

Spróbuj niektórych zajęć relaksujących, np. jogi i naucz się robić skutecznie małe przerwy w trakcie dnia. Kiedy możesz, rozciągaj się i złap kilka głębokich oddechów, które ożywią cię dzięki dodatkowemu tlenowi. Idealna również dla relaksu jest muzyka klasyczna: Mozart, Bach, itp.

4 . Trening siłowy i interwałowy

Przy spalaniu tłuszczu lepiej ćwiczyć intensywnie przez krótki okres czasu z przerwami, a nie długo, na średniej intensywności. Trening siłowy jest szczególnie dobry dla utraty tłuszczu i budowania mięśni. Aby uzyskać najlepsze efekty należy pamiętać, aby zaplanować czas na regenerację mięśni.

5 . Pływanie w zimnej wodzie

Kąpiel w zimnej wodzie jest nie tylko orzeźwiająca, ale również pomaga wzmocnić układ odpornościowy i skutecznie zwiększyć zużycie energii organizmu. Tutaj również najlepiej wybrać trening o wysokiej intensywności z krótkimi odstępami, zamiast powolnego pływania.

Trening cardio długo uważany był za idealne rozwiązanie w walce z tłuszczem. Tymczasem badania wykazały, że krótkie treningi o wysokiej intensywności w wymiernych odstępach czasu, są o wiele bardziej efektywne. Dla lepszego efektu, uwzględnij również zmianę odżywiania. POCZUJESZ SIĘ LEPIEJ!

Te zmiany w połączeniu z odpowiednią dietą przyniosą wyczekiwane efekty i będzie łatwiej spalić tłuszcz bez ćwiczeń cardio.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here