Tenis ziemny to ogólnorozwojowy sport, który przynosi mnóstwo frajdy i to niezależnie od poziomu zaawansowania technicznego tenisisty. Oczywiście im więcej umiemy, tym gra staje się bardziej płynna, a przez to poziom przyjemności czerpanej z gry staje się większy. Pomimo tego, nawet początkująca osoba może czerpać z gry w tenisa wiele radości. Wystarczy znaleźć partnera do gry, miejsce, w którym można zagrać i zaopatrzyć się w podstawowy zestaw sprzętu tenisowego.

Odzież i obuwie dla tenisisty

Pomijając kwestię znalezienia partnera do gry i kortu, na którym można zagrać (obecnie w większych miastach nie ma najmniejszego problemu ze znalezieniem takiego miejsca), początkującemu tenisiście potrzebny będzie również odpowiedni strój i obuwie. Jeśli chcesz od razu zainwestować w profesjonalny strój, najlepiej odwiedzić specjalistyczny sklep tenisowy, w którym znajdziesz markowe stroje tenisowe dla kobiet, mężczyzn i dzieci, w różnych wersjach rozmiarowych i typach krojów. W sklepie tenisowym znajdziesz również profesjonalne buty do gry w tenisa ziemnego, które zapewnią odpowiednią przyczepność i zwrotność podczas gry na określonym typie nawierzchni. Zasadniczo wyróżnia się trzy typu obuwia tenisowego: do gry na hali, na kortach ziemnych i trawiastych. Oczywiście na początku swojej przygody z tenisem ziemnym możesz pozostać przy zwykłych butach sportowych typu tenisówki czy trampki, a także przy klasycznym dresie. Jeśli podłapiesz bakcyla, z czasem możesz zainwestować w bardziej profesjonalną odzież i obuwie, które zostało stworzone specjalnie z myślą o potrzebach tenisistów.

Sprzęt dla tenisisty

Wybierając się po raz pierwszy na kort, nie musisz posiadać własnej rakiety i piłek. Potrzebny do gry sprzęt można wypożyczyć na miejscu, od właściciela/zarządcy kortu. Jeśli jednak planujesz częstą grę, warto zainwestować we własny sprzęt tenisowy, tym bardziej że podstawowe modele rakiet tenisowych nie są aż tak drogie, jak się wielu osobom wydaje. Odwiedzając profesjonalny sklep tenisowy, możesz liczyć na pomoc sprzedawcy, który podpowie, jaki model rakiety będzie najlepiej dopasowany do Twoich indywidualnych potrzeb. Jeśli już wiesz, co chcesz kupić i tylko szukasz jak najtańszego sklepu, kup online w SportClub.pl. Ten internetowy sklep tenisowy ma w swojej ofercie mnóstwo wysokiej klasy, markowych rakiet i innych akcesoriów tenisowych w niezwykle atrakcyjnych cenach. Oczywiście robiąc zakupy w takim sklepie, wciąż możesz liczyć na pomoc sprzedawcy. Wystarczy skontaktować się ze sklepem drogą mailową lub bezpośrednio, telefonicznie i poprosić o radę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here