Kapelusze to nakrycia głowy, które są w stanie stanowić wyjątkową ozdobę, która może podkreślić całą stylizację i ograniczyć inne dodatki. Odpowiednio dobrany kapelusz pozwala również zupełnie odmienić każdą stylizację. Dobór kapelusza nie jest jednak łatwy, gdyż nie można kierować się wyłącznie trendami, ale konieczne jest zadbanie o dopasowanie kapelusza zarówno do kształtu twarzy, typu urody, wzrostu oraz kreacji. Jeśli kapelusz zostanie źle dobrany lub założy się go do nieodpowiedniego stroju wówczas popsuje on cały efekt. Istotne jest również dopasowanie kapelusze do okazji, gdyż nie każde nakrycie głowy tego rodzaju sprawdzi się tak samo dobrze na nieformalnym spotkaniu i oficjalnym przyjęciu.

Bardzo często kapelusz zamiast wyglądać elegancko i modnie staje się śmiesznym dodatkiem, który podkreśla wady urody zamiast je tuszować.
Nakrycie głowy jest dodatkiem do stroju, który coraz częściej można spotkać na takich wydarzeniach jak śluby i to zarówno w strojach panien młodych jak też weselnych gości. Kapelusz jest dodatkiem wizytowym, który jednak nie sprawdzi się w połączeniu z suknią wieczorową. W zależności od stroju kapelusz jest w stanie stanowić niebanalny dodatek jak też nadawać szyku oraz elegancji. Klasyczne kapelusze doskonale sprawdzają się w połączeniu z klasycznymi strojami.

Do codziennego stroju doskonale sprawdzi się zwykły kaszkiet natomiast przy bardziej wymyślnej kreacji lepiej postawić na niebanalne kapelusze o bardziej wymyślnych kształtach. Jeśli chodzi o kolorystykę kapeluszy to przede wszystkim powinna ona pasować do typu urody. Kobiety, które miewają problemy z czerwienieniem się twarzy, zwłaszcza letnią porą powinny unikać nakryć głowy w odcieniach różu czy w kolorze intensywnej czerwieni, gdyż takie kapelusze będą jedynie podkreślały niedoskonałości urody. Istotne jest również zgranie koloru kapelusza z resztą stroju. Nie można zapominać przy wybieraniu kapelusza, że jest on wyłącznie ozdobą i dodatkiem do reszty stroju a nie na odwrót, czyli kapelusz nie powinien całkowicie przyćmić swoim wyglądem całego stroju.

Przy wyborze kapelusza istotna jest również postura kobiety. Osoba o filigranowych kształtach oraz niskim wzroście powinna unikać kapeluszy z dużymi rondami. Kobiety wysokie lepiej gdy postawią na kapelusze z luźnym rondem lub większym rondem a kobiety i tęgich kształtach powinny unikać zakładania małych kapelusików, które będą optycznie zmniejszać kształt głowy względem reszty sylwetki, co jest w stanie budować niekorzystne proporcje całego ciała.

Wysokie kobiety powinny również pomyśleć o fryzurze do kapelusza, która odsłania szyję. Wielkość kapelusza generalnie uzależniona jest od wzrostu. Kobiety, które mają powyżej metra siedemdziesięciu mogą pozwolić sobie na nieco większą dowolność w doborze kapeluszy w stosunku do kobiet niższych. Przy doborze kapelusza istotny jest również owal twarzy. Kobiety o idealnych rysach mogą pozwolić sobie na bardzo dużą dowolność w dobieraniu kapeluszy i najczęściej doskonale wyglądają w każdym fasonie kapelusza. Natomiast kobiety o twarzy okrągłej mają znacznie zawężony wybór kapeluszy.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJak modnie się ubierać?
Następny artykułCodzienna aktywność a strój
Zmienna jak każda kobieta. Uwielbia dzielić się wiedzą i doświadczeniem, które zdobyła pracując przez 10 lat w Niemczech.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here