farbowanie włosów przed ślubem

Farbowanie włosów przed ślubem nie jest najlepszym pomysłem. Żadna farba nam nie zagwarantuje, że w dniu ślubu nasz kolor nie utleni się do takiego odcienia, który będzie w pełni nie do zaakceptowania. Dlatego jeśli już chcemy się zdecydować na farbowanie włosów, warto to zrobić rok przed ślubem czy też po tym wydarzeniu.

farbowanie włosów przed ślubemWygląd to podstawa

Farbowanie włosów nie zawsze wygląda według naszych oczekiwań. Dlatego nie warto się namówić przez naszego fryzjera na nagłą zmianę koloru. Oczywiście możemy stosować zabiegi wygładzające czy nabłyszczające. Lecz farbowanie przed ślubem jest zdecydowanie odradzane.

Farba utlenia się dosyć długo

Właśnie z faktu, że farba utlenia się dosyć długo, nie warto decydować się na farbowanie włosów przed ślubem. Czasami dany odcień farby do włosów może się utlenić dopiero po kilku dniach, a czasami tygodniach. Jeśli na przykład poszukujemy odcień blond, farba dopiero po pewnym czasie na naszych włosach może sie utlenić na jasny rudy. Wszystko za sprawą utlenienia środków znajdujących się w farbie do włosów. Właśnie z tego powodu, że farba utlenia się dosyć długo, nie powinniśmy się decydować na farbowanie włosów przed ślubem. Powód jest jeden i konkretny. Mianowicie, każda panna młoda chce wyglądać wyjątkowo. Co jeśli farba popsuje ten najpiękniejszy dzień w naszym życiu? Nieważne czy to fryzjer nas namawia na farbowanie włosów przed ślubem, czy rodzina czy znajomi. W żadnym przypadku nie powinniśmy się na to decydować. Farbowanie włosów przed ślubem jest naprawdę dosyć ryzykowne. Jeśli faktycznie chcemy popracować nad ich kolorem, warto to zrobić dużo wcześniej. Dobrym rozwiązaniem będą różnego rodzaju farby ziołowe czy henny. Kosmetyki te działają bardzo łagodnie, dlatego nie będziemy musiały się obawiać natychmiastowej zmiany w ich kolorze. Tyczy to się zarówno krótkich jak i długich włosów. Chociaż jak się okazuje są takie przyszłe panny młode, które się decydują na farbowanie włosów przed ślubem. Jedne pochwalają takie stanowisko, inne nie. Oczywiście wszystko zależy od nas. Farbowanie włosów przed ślubem jest dla niektórych przyszłym panien młodych rzeczą naturalną. Zmiana koloru specjalnie na ten jeden dzień. Jeśli już decydujemy się na taką zmianę, warto pomyśleć aby była ona rozsądna. Chodzi tutaj przede wszystkim o odpowiednie podejście do sprawy.Jeśli już decydujemy się na zmianę koloru, warto pomyśleć o bardziej stonowanych kolorach. Nie powinniśmy się tutaj decydować na przykład na odcienie rudego czy rubin.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here