Moda dla mężczyzn nie jest tak różnorodna jak tak kierowana do kobiet. Nie oznacza to wcale, że mężczyźni nie mogą ubierać się w sposób oryginalny. Jest to oczywiście trudniejsze, gdyż zwłaszcza w sklepach można znaleźć przede wszystkim typowe kreacje dla mężczyzn. Wynika to między innymi z tego, że generalnie mężczyźni są konserwatywni, jeśli chodzi o wybieranie ubrań a nawet kolorów poszczególnych elementów stylizacji. Gdy prowadzono badania dotyczące wyboru koloru obuwia większość mężczyzn stwierdzała, że zdecydowałaby się przede wszystkim na odcienie czerni, brązu czy szarości. Bardzo niewielu badanych wskazywało, że byłoby gotowe podjąć się eksperymentu i założyć buty w kolorystyce bardziej agresywnej jak czerwony czy pomarańczowy.

Postawienie na takie, bardziej nietypowe męskiej modzie kolory pozwala ubierać się ciekawiej i wcale nie ekstrawagancko. Na największych wybiegach różnokolorowe obuwie nie jest niczym wyjątkowym. Oczywiście przy oficjalnych spotkaniach mężczyźni muszą utrzymać się w pewnych kanonach w zakresie ubioru, co wynika przede wszystkim z odbioru ubioru męskiego ze strony innych osób. W noszonym na co dzień stroju warto jednak postawić na nieco bardziej oryginalne rozwiązania.

Zabawa dodatkami

Mężczyźni rzadko stawiają na dodatki, które są bardzo ważnym elementem stroju kobiet. Jeśli chodzi o dodatki do stroju to mężczyźni mają spory wybór. Można decydować się na piękne szale, które jesienią są w stanie doskonale komponować się z płaszczami. Do ciekawych i powracających do łask dodatków zaliczyć można męskie apaszki. Zamiast krawatów można postawić nawet przy oficjalnych spotkaniach na muchy, które są w stanie doskonale komponować się zarówno z garniturem jak też frakiem. Do innych ciekawych dodatków można zaliczyć męską biżuterię. Męski zegarek jest znacznie ważniejszym elementem stylizacji, niż kobiecy zegarek. Kobiety znacznie częściej decydują się na modniejsze zegarki o mniejszych tarczach. Do mężczyzn kierowane jest wiele zegarków o wyjątkowych stylistycznie, dużych tarczach, które potrafią pięknie podkreślać, choćby kolorystykę koszuli. Do popularnej, męskiej biżuterii zaliczają się sygnety, które doskonale sprawdzają się w stylistyce retro. Sygnet jest znacznie ciekawszym pomysłem pod względem oryginalności od pierścionka.

Gra kolorami

Mężczyźni, którzy chcą przełamać schematy w ubiorze nie powinni się bać gry kolorami. Różowa koszula, czemu nie. Ważne jest, by w stroju czuć się dobrze, by strój podkreślał sylwetkę oraz pozwalał na zredukowanie mankamentów w wyglądzie. Wielu mężczyzn również boryka się z pewnymi problemami związanymi z sylwetką, jak niski wzrost, bardzo szczupła sylwetka, czy krępe kształty. Idealnie dopasowany do sylwetki garnitur jest w stanie prezentować się znacznie ciekawiej, niż garnitur kupiony w sklepie. Dobranie takiego garnituru bywa często trudne, gdyż nie zawsze można dokonywać wyboru z dużego asortymentu garniturów w określonych rozmiarach, gdyż producenci przede wszystkim stawiają na stroje dla mężczyzn utrzymane w typowych rozmiarach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here