Jeśli patrzymy na najważniejsze wybiegi związane ze światową modą możemy obserwować bardzo często bardzo dziwne kreacje. Są to często artystyczne wizje poszczególnych projektantów. Należy brać pod uwagę, że tego rodzaju stroje nie są tak zwaną modą użytkową. Stylizacje na wybiegach najważniejszych miast mody to przede wszystkim przedstawienie pewnych trendów. Zupełnie innymi prawami rządzi się moda użytkowa.

Stroje na wieczorowe spotkania oficjalne czy nieoficjalne muszą oprócz elegancji cechować się również komfortem użytkowania. Równie istotne jest decydowanie się na takie stroje, które pasują do pogody, do typu urody, sylwetki. W światowej modzie większość strojów prezentowanych jest wiele na młodych modelkach. Z tego powodu trudno by taka moda była kierowana do kobiet w średnim wieku. Z drugiej strony jeśli interesujemy się modą podczas obserwowania pokazów mody można zobaczyć choćby jakie kolory będą modne w danym sezonie. Najczęściej pewna kolorystyka króluje w całym sezonie. Poszczególne elementy kolorystyczne mogą natomiast zmieniać się wraz z porami roku.

Użytkowa moda to przede wszystkim poszukanie złotego środka, która ma zapewnić oryginalny strój przy jednoczesnym zachowaniu funkcjonalności ubrania. Trudno wyobrazić sobie, by można było chodzić do pracy w kilkunastocentymetrowych obcasach. Oczywiście wiele zależy od rodzaju wykonywanej pracy, ale większość kobiet na takie rozwiązanie nie może sobie pozwolić. Istotne jest, by użytkowe ubrania były przede wszystkim wygodne przy jednoczesnym zachowaniu elegancji.

W zależności od okazji można w codziennym stroju pozwolić sobie na pewną ekstrawagancję w zakresie z jednej strony doboru kolorów, ale również fasonów poszczególnych strojów za pośrednictwem, których będzie zbudowana cała, większa całości kreacji. W kolorystyce, czy doborze dodatków do stroju można obecnie w coraz większym stopniu eksperymentować. Wynika to przede wszystkim z faktu, że we współczesnej modzie zaczyna królować poszukiwanie oryginalności. Jest to wynikiem między innymi z coraz większego znaczenia, który zdobywają styliści. Takie osoby jeszcze jakiś czas temu były kojarzone przede wszystkim z aktorami, gwiazdami świata muzyki. Obecnie moda staje się na tyle powszechna, że coraz więcej stylistów pracuje dla osób nie związanych ze światem rozrywki.

Styliści mają za zadanie przede wszystkim stworzyć kreacje dopasowane z jednej strony do walorów urody danej osoby a z drugiej strony takie, które pozwalają na ukrycie różnych mankamentów w wyglądzie, które mogą pojawiać się w związku z wiekiem. Odpowiednio dopasowany strój pozwala między innymi na idealne podkreślenie sylwetki lub ukrycie niskiego wzrostu czy krępej budowy ciała. Nie bez znaczenia jest również dobrania kolorów do urody twarzy. Dobranie dodatków pozwala na stworzenie ciekawych ozdób, które również są w stanie podkreślić nawet mniej rozbudowaną kolorystykę całej kreacji. Indywidualnie dopasowany strój pozwala również na stworzenie stroju, który dopasowany jest do aktywności danej osoby.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here