farbowanie włosów

Farbowanie włosów w ciąży, to zagadka dla wielu przyszłych mam. Większość z nich uważa, że należy unikać farbowania. Jak się okazuje to prawda, ale przede wszystkim w pierwszym trymestrze. Właśnie wtedy kształtują się wszystkie organy naszego dziecka. W drugim oraz trzecim trymestrze farbowanie włosów jest wskazane. Według lekarzy, koloryzacja włosów w tym czasie jest bezpieczna. Lecz na pewno warto unikać wszelkich farb z amoniakiem oraz innymi związkami metalicznymi.

Farbować czy nie?

W ósmym miesiącu ciąży warto wstrzymać się z koloryzacją włosów. Oczywiście warto to skonsultować z lekarzem oraz fryzjerem. Lecz generalnie składniki farby w tym okresie mogą być szkodliwe dla naszego nienarodzonego dziecka.

farbowanie włosów

Ósmy miesiąc ciąży

Przyszłe mamy nie chcą niepotrzebnie ryzykować, dlatego najczęściej nie decydują się farbować włosów. Wszystko dla bezpieczeństwa przyszłego dziecka. Lecz tak naprawdę uważa się, że farbowanie włosów w ósmym miesiącu ciąży nie jest takie groźne. Na pewno nie wolno tego robić w pierwszych tygodniach ciąży, tym bardziej miesiącach. Lecz w przypadku ósmego miesiąca ciąży, dla pewności warto zapytać lekarza pierwszego kontaktu, a najlepiej ginekologa prowadzącego. W ten sposób zdobędziemy pewność. Przecież dla każdej przyszłej mamy, dobro dziecka jest najważniejsze. W związku z tym przed dokonaniem farbowania włosów zarówno w salonie fryzjerskim jak i w domu, należy powiadomić lekarza. To on zadecyduje czy w tym momencie farbowanie jest dobrą decyzją. Na pewno sprawdzą się tutaj różnego rodzaju ekologiczne farby. W tym na przykład łagodne henny czy też farby niezawierające szkodliwych substancji. Podczas farbowania, szkodliwe substancje chemiczne mogą przenikać do płodu. Dlatego w każdej sytuacji nie należy działać na własną rękę. Farbowanie włosów najlepiej wykonać przed zajściem w ciąży lub po urodzeniu dziecka. Chociaż w tym drugim przypadku także mogą istnieć problemy. Mianowicie każda matka karmiąca powinna uważać z tego rodzaju zabiegami koloryzacji włosów. Zdania są tutaj podzielone. Istnieją kobiety, które farbowały włosy w ciąży. Inne natomiast uważają, że to szkodzi nienarodzonemu jeszcze dziecku. Lecz tak naprawdę odpowiedź na to pytanie zna po prostu ginekolog lub położna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here