Nie zawsze ubieramy się i szukamy strojów na specjalne okazje. Większość kupowanych ubrań użytkujemy na co dzień. Użytkowa moda musi się charakteryzować nieco innymi właściwościami w stosunku do mody wieczorowej. Istotne jest między innymi stawianie na ubrania, które oprócz tego, że zapewnią nam atrakcyjny wygląd są również wygodne. Komfort użytkowania jest niezwykle ważny przy wybieraniu, choćby ubrań do pracy. Należy między innymi brać pod uwagę, że w takim stroju trzeba dobrze się czuć przez wiele godzin w ciągu dnia. Kolejna kwestia to konieczność zapewnienia odpowiednio dopasowanego stroju do sylwetki. Trzeba się trzymać pewnych kanonów zwłaszcza w przypadku wybierania stroju do pracy biurowej, na spotkanie biznesowe. Takie stroje muszą być klasyczne lub utrzymane w stosowanych barwach. Pamiętać należy o odpowiednich długościach spódnic, nie prześwitujących rajstopach. W ten sposób wybór poszczególnych elementów stroju do pracy jest nico ograniczony.
Nieco więcej można eksperymentować ze strojami, które będziemy nosić na co dzień, ale w życiu prywatnym. Niezbędne jest przede wszystkim nie przesadzanie z eklektyzmem. Stylistyka powinna być przede wszystkim spójna. Kolejna sprawa to między innymi zapewnienie dopasowania stroju do naszych oczekiwań, sylwetki. Najgorszym rozwiązaniem jest postawienie na strój modny, ale takim w którym źle się czujemy. Niestety wiele osób popełnia ten błąd sięgając po takie stroje, które tworzone są zgodnie z najnowszymi trendami w modzie a jednocześnie na takie stroje, które zupełnie nie pasują do naszego charakteru. W takim stroju można znacznie lepiej się czuć. Nie można zapominać, że kolorystyka stroju jest w stanie wpływać w znacznym stopniu na nasze samopoczucie. Warto więc wybierać takie kolory, które z jednej strony tworzą ciekawą całość a jednocześnie pozwalają na to, by dobrze się w danym kolorze czuć. Najgorszym rozwiązaniem jest kupienie ubrania utrzymanego w czarnej tonacji, w której źle się czujemy tylko dlatego że jest to w danym momencie modny kolor.
Przy kupowaniu ubrań do użytku codziennego warto również brać naszą aktywność. Jeśli rzadko wychodzimy z domu w ciągu dnia po pracy nie ma sensu decydować się na ubrania w stylistyce sportowej. Jest to natomiast styl dla osób, które są aktywne, uprawiają sporty, często biegają czy poruszają się na co dzień na rowerze. Z drugiej strony warto również tworzyć kreacje bardziej stylowe, które mogą być wykorzystane przy nieoficjalnym spotkaniu z przyjaciółmi. Takie stroje mogą z jednej strony być tworzone zgodnie z kanonami mody, ale jednocześnie można w takich kreacjach pozwolić sobie na wiele eksperymentów. W ten sposób można eksperymentować między innymi z dodatkami, czy kolorami poszczególnych elementów stroju. Takie eksperymenty są znacznie bardziej bezpieczne, gdyż nie musimy wówczas wybierać mniej wygodnych materiałów, z których wykonane są ubrania. Można również postawić na takie ubrania, które wykonane są z odpowiednio dobrej jakości materiałów, dzięki czemu ubranie będziemy mogli użytkować znacznie dłużej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here