Torebka to jeden z najważniejszych dodatków a jednocześnie elementów stroju kobiety. Dla wielu kobiet torebka jest swego rodzaju atrybutem kobiecości. Z drugiej strony ma ona również do spełnienia wiele istotnych funkcji i z tego powodu oprócz estetycznego wyglądu musi również charakteryzować się użytecznością. Z tego powodu wybranie właściwej torebki, która jest zarówno funkcjonalna jak też dopasowana do stroju nie jest wcale łatwe. Torebka podkreśla całą kreację, a jednocześnie ma za zadanie wyrazić styl kobiety.

Gdy kupuje się torebkę warto przede wszystkim określić jej przeznaczenie. Będzie ono miało wpływa na wielkość torebki, rodzaj materiału z jakiego dana torebka będzie wykonana. Mała torebka może być idealnym dopełnieniem kreacji wieczorowej, ale wiele kobiet na co dzień potrzebuje torebki o znacznie większej przestrzeni użytkowej. Do kreacji wieczorowej idealnie będzie pasować torebka, która nie odbiega stylistycznie od całej kreacji a także jest podobna kolorystycznie. Kolor takiej torebki nie musi być od razu dokładnie taki sam jak reszty elementów stroju, ale dobrze jest, gdy torebka jest przynajmniej utrzymana w podobnej tonacji. Torebka bardzo często decyduje o całościowym wyglądzie całego stroju. W wielu przypadkach trzeba będzie na torebkę wydać znacznie więcej pieniędzy nawet niż na sukienkę wieczorową.

Do kreacji wieczorowej najlepiej wybierać torebki, które są drobnymi dodatkami estetycznymi, gdyż w ten sposób można uniknąć, choćby sytuacji, w której torebka przyćmi całą kreację.
Torebka do stroju wyjściowego powinna posiadać nieco inne cechy. Przede wszystkim winna przykuwać uwagę. Najlepszym rozwiązaniem jest, gdy komponuje się ze stylem oraz kolorystyką stroju. W przypadku wieczorowego wyjścia ciekawym rozwiązaniem może być postawienie na torebkę na łańcuszku. Można postawić choćby na torebki z wyjątkowymi zdobieniami, jak cyrkonie, ćwieki, cekiny. Generalnie im mniejsza jest torebka, tym w większym stopniu będzie ona pasowała do oficjalnego spotkania.

Gdy kupujemy torebkę do noszenia wówczas konieczne jest kierowanie są zupełnie innymi kryteriami. Jej rozmiary powinny być większe. Niekoniecznie musi to być olbrzymia torebka. Ważne jest przede wszystkim , by torebka pasowała do naszych oczekiwań. Do pracy lepiej sprawdzi się elegancka, ale nieco mniejsza torebka, choćby taka, gdzie zmieści się zarówno notatnik, jak książka. Wiele kobiet potrzebuje nieco większej torebki, gdyż jest to produkt, w którym nosi portfel, klucze czy telefon.

W torebce często musi się znaleźć również miejsce na kosmetyczkę, książki i wiele innych gadżetów. Torba na co dzień powinna być estetyczna, ale nie można zapominać o jej funkcjach praktycznych. Na co dzień zdecydowanie na pierwszy plan przebijają się cechy użytkowe torby. Najpierw trzeba dobrać funkcje danej torebki, a następnie warto skupić się na jej walorach estetycznych. Ważne jest również by torebka cechowała się trwałością, gdyż na co dzień użytkowanie torebki jest dużo bardziej intensywne.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJak dbać o ładny wygląd?
Następny artykułMedytacja a zdrowy tryb życia
Zmienna jak każda kobieta. Uwielbia dzielić się wiedzą i doświadczeniem, które zdobyła pracując przez 10 lat w Niemczech.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here