Skóra naszego ciała, tak samo jak twarz, potrzebuje regularnych zabiegów oczyszczających i złuszczających, by była mogła w ciągu dnia swobodnie oddychać. Dzięki nim jest pobudzona do działania, może pracować intensywniej i produkować więcej włókien kolagenowych, które zapewniają jej gładkość i elastyczność. Regularny peeling ciała pozwala też lepiej wchłaniać się aktywnym składnikom każdego, stosowanego przez nas później kremu. Kiedy powinno się go używać? I jak właściwie peelingować skórę naszego ciała?

Co może peeling do ciała z tubki?
Wbrew pozorom, stosowanie peelingu, wspomaga nie tylko walkę z uporczywym cellulitem – złuszczanie skóry ciała posiada wiele innych, przydatnych funkcji:

  • zapobiega okołomieszkowemu zapaleniu skóry, które jest bardzo często efektem golenia i depilacji,
  • dobrze przygotowuje skórę na przyjęcie kremu – zarówno tego nawilżającego, jak i wyszczuplającego czy antycellulitowego,
  • poprawia wygląd sztucznej opalenizny – stosowanie peelingu przed nałożeniem kremu brązującego pozwala dłużej utrzymać się jej na skórze,
  • przedłuża trwałość opalenizny naturalnej – regularne złuszczanie martwego naskórka paradoksalnie zwiększa jej widoczność

Jak często stosować peeling?
Mimo iż stosowanie peelingu ma wiele zalet, to zdecydowanie nie powinno się go nadużywać – dwa razy w tygodniu to ilość, która w zupełności wystarczy normalnej skórze ciała. Jeśli jednak nasza cera jest wyjątkowo cienka i delikatna, peelingu nie należy stosować częściej niż raz na tydzień – zbyt częste wykonywanie złuszczczania mechanicznego może ją wysuszyć i podrażnić. Należy też zwrócić uwagę na konsystencję preparatu, którym wykonujemy zabieg. Jeśli nasza cera jest mieszana bądź tłusta możemy używać do niego grubo- lub średnioziarnistego peelingu. Jeśli jednak mamy do czynienia ze skórą suchą lub wrażliwą i jednocześnie skłonną do podrażnień – do jej pielęgnacji sprawdzi się delikatny peeling enzymatyczny lub po prostu żel pod prysznic z peelingiem

Jak nakładać peeling?
W złuszczaniu skóry duże znaczenie ma nie tylko to, jaki peeling i kiedy go stosujemy, ale przede wszystkim jak to robimy:

  • Zabieg złuszczania powinien być wykonywany ostrożnie i delikatnie – nie należy trzeć skóry, a jedynie delikatnie ją masować przy pomocy odpowiedniego preparatu – w przeciwnym przypadku możemy doprowadzić do uszkodzenia naskórka.
  • Peeling ziarnisty należy nakładać na wilgotną skórę ciała – unikniemy wtedy ryzyka jej podrażnienia.
  • Peeling enzymatyczny nakłada się na ciało jak maseczkę – wystarczy aplikować na nie cienką warstwę preparatu i odczekać kilkanaście minut do jego wyschnięcia, a następnie zmyć go wodą.
  • Po peelingu należy aplikować na ciało odpowiedni krem – złagodzi on zaczerwienienia skóry i odpowiednio ją nawilży. Najlepiej, gdy krem posiada również filtry ochronne przed promieniowaniem UV – szczególnie ważne jest to latem, gdy skóra wystawiona jest bezpośrednio na działanie słońca i przez peeling dodatkowo pozbawiona wierzchniej warstwy naskórka.

A domowe peelingi?
Istnieje wiele sprawdzonych sposobów na domowe peelingi do ciała, które odżywią skórę naszego ciała. Można do tego wykorzystać otręby pszenne, brązowy cukier, mieloną kawę, kakao, oliwę z oliwek czy olej z pestek winogron. Taka domowa mikstura pomoże nawilżyć i delikatnie złuszczyć nasze ciało, ale nie do końca poradzi sobie z trudniejszymi zadaniami. Ponadto samemu ciężko jest wybrać składniki, które będą odpowiednie dla naszego typu cery oraz odmierzyć właściwe proporcje, które przyniosą nam oczekiwane efekty. Dlatego warto przede wszystkim korzystać z gotowych produktów, a domowymi sposobami jedynie wspomagać codzienną pielęgnację ciała – radzą konsultanci internetowej drogerii Tagomago.pl. Na rynku istnieje wiele skutecznych, pachnących i niedrogich peelingów, które poprawią kondycję naszego ciała w szybki i przyjemny sposób.

Więcej informacji oraz pełna oferta peelingów i żeli peelingujących, dostępna na stronie:

http://tagomago.pl/katalog/72/Peelingi/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here