Badania na prawo jazdy

0
Badania na prawo jazdy

Wszyscy przyszli kierowcy muszą wiedzieć, że zanim rozpoczną kurs na prawo jazdy, muszą wykonać badania lekarskie. Nie są one skomplikowane. Najczęściej ich wykonanie trwa około kilkanaście minut. Do przeprowadzenia tego rodzaju badań uprawnieni są wyłącznie lekarze. W przypadku, gdy w trakcie badania zostaną wykryte jakiekolwiek nieprawidłowości, lekarz ma prawo do skierowania potencjalnego kierowcy do konkretnego specjalisty. Zajmie się on problemem zdrowotnym tej osoby.

Jak wyglądają badania lekarskie na prawo jazdy?

Badania lekarskie na prawo jazdy nie należą do takich, których należałoby się obawiać. Lekarz orzecznik w trakcie takiego badania określa sprawność narządu słuchu, wzroku. Sprawdza również równowagę i układ ruchu. Oprócz tego przeprowadzana jest ankieta dotycząca objawów chorobowych. Lekarz orzecznik przeprowadza również analizę stanu psychicznego i analizuje, czy nie ma przesłanek wskazujących na uzależnienie od alkoholu. Gdy badanie zostanie zakończone, zostaje wydane orzeczenie. U niektórych kandydatów na kierowców pojawiają się pewne ograniczenia – oznacza się je specjalnymi kodami.

Ważność badań lekarskich na prawo jazdy

Wiele osób zastanawia się z pewnością nad tym, ile czasu są ważne badania na prawo jazdy. Jak wiadomo, badania tego typu obejmują kilka parametrów, zatem w niektórych przypadkach należy je powtarzać. Uzależnione jest to jednak od kategorii prawa jazdy i wieku osoby kierującej pojazdami. Bardzo duży wpływ na częstotliwość wykonywania następnych badań lekarskich ma wynik pierwszego badania. W przypadku, gdy w trakcie pierwszego badania lekarskiego zostaną wykryte jakiekolwiek nieprawidłowości bądź ograniczenia, lekarz ma prawo do zalecenia wykonywania częstszych kontroli. Podobnie sytuacja ma się w przypadku osób mających wadę wzroku bądź choroby przewlekłe. Wzrok kierowcy może się pogarszać i wpływać na jego zachowania. Z tego względu badania należy wykonywać systematycznie.

Więcej o badaniach na prawo jazdy dowiesz się ze strony https://www.badania-kierowcow.warszawa.pl/przebieg-badan/

Dobry list motywacyjny

0
Dobry list motywacyjny

Jesteś właśnie w trakcie poszukiwania nowej pracy? Próbujesz znaleźć odpowiednią ofertę dla siebie w gąszczu ogłoszeń? W końcu udaje Ci się wypatrzyć wymarzone stanowisko. Masz już przygotowane CV ale okazuje się, że wymagany jest także list motywacyjny. Aby twoje zgłoszenie na to stanowisko było kompletne i przekonujące, musisz wykonać to zadanie porządnie.
Zatem jak napisać list motywacyjny?
Już podpowiadamy. Istnieje kilka zasad, których trzeba się trzymać i bez problemu stworzysz idealny dokument:
1. Co odstraszy potencjalnego pracodawcę? Przede wszystkim wielostronicowy list, w którym będzie dużo słów ale mało treści. Unikaj „lania wody”, ładnych formułek „wydmuszek”, które tylko wypełniają tekst, ale nie podają żadnej informacji (jak napisać list motywacyjny? jak najkrócej i konkretnie!)
2. Nie zapomnij w liście motywacyjnym podać swoich danych osobowych, napisz zwięźle na jakie stanowisko się ubiegasz i dlaczego akurat Ty powinieneś zostać przyjęty
3. Zaadresuj swój list do właściwej firmy, nie stosuj metody „kopiuj-wklej”. Nawet najlepiej napisany list będzie fatalnie odebrany, jeśli wpiszesz dane innej firmy
4. Nie kopiuj informacji z CV. Jeśli chcesz wiedzieć jak napisać list motywacyjny w poprawny sposób, to pamiętaj, że ma on być uzupełnieniem twojej aplikacji a nie powieleniem treści
5. Zaproponuj spotkanie „face to face”. W ten sposób najlepiej przekonasz osobę rekrutującą o swoich atutach
6. Pracodawcy przeglądają mnóstwo dokumentów. Czasem wystarczy tylko rzut oka i aplikacja ląduje w koszu. Zadbaj zatem o szczegóły – poprawne formatowanie, brak literówek, błędów gramatycznych. Zastosuj punktowanie i pogrubienia aby zwrócić uwagę na najistotniejsze elementy.
Co jeszcze trzeba wziąć pod uwagę i jak napisać list motywacyjny poprawnie? Optymalna długość tekstu to maksymalnie jedna strona A4. Ale nie przesadzaj też w drugą stronę – jeden akapit tekstu raczej nie przekona nikogo do zatrudnienia akurat twojej osoby.
Wiesz już jak napisać list motywacyjny, pozostaje więc tylko życzyć powodzenia na rozmowie kwalifikacyjnej.

http://www.workshopofnature.pl/

Krawat- jak wiązać?

0
Krawat- jak wiązać?

Wielu mężczyzn zastanawia się jak zawiązać krawat?czasami gdy mają bardzo ważne wyjście i chcą wyglądać elegancko bo w czas potrzebny jest idealnie zawiązany krawat. Większość mężczyzn po prostu nie potrafi tego zrobić dobrze. Patrząc na nich widać, że zawiązać krawat to dla nich zadanie niemożliwe. Ten artykuł pomoże zobrazować jak należy to robić prawidłowo. Istnieje wiele sposobów na wiązanie krawata. Przeczytaj poćwicz i błyszcz w towarzystwie ze stylowym węzłem. Oto sześć najpopularniejszych węzłów:
1. Four- in-hand
Jest to prosty i elegancki węzeł. Należy związać go z widocznym dołeczki tuż pod węzłem żeby wzmocnić swój pewny wygląd. Węzeł Four- in-hand hand pomaga optycznie wydłużyć szyję. węzeł ten jest lekko przekrzywiony oraz asymetryczny, przez co przyciąga uwagę innych. Dobrze komponuje się z nieco grubszymi krawatami i bardzo łatwo się go wiąże. jest to uniwersalne węzeł pasujący do wszystkich typów kołnierzy.
2. Double four- in- hand
Dzięki dodatkowemu obrotowi, który wykonany jest na wiązaniu prostym dodaje większej objętości przy zachowaniu asymetrycznego wyglądu.
3. Węzeł Windsor
Jak zawiązać krawat tym sposobem? Jest on symetryczny oraz szeroki. Można by powiedzieć, że jest on bardzo oficjalny że względu na prosty trójkątny kształt. Nadaje się do do bardziej rozpiętych kołnierzy typu cut- away. Jego szeroki ksztalt może nieco optycznie skracać szyję. Węzeł Windsor zalecany jest do węższych krawatów.
4. Węzeł Half- Windsor
Ten typ węzła pasuje do wszystkiego. Jest to węzeł średniej wielkości pasujący do większości kolnierzy jak i krawatów. Otrzymamy go pomijając jedną pętlę w klasycznym węźle Windsor.
5. Pratt Shelby knot
Nazwa dość skomplikowana więc jak zawiązać krawat według tego sposobu? Nic trudnego. Jest to węzeł średniej wielkości przypominający Half- Windsor. Ma mniejszą objętość i dlatego też idealnie pasuje do kołnierzy z guzikami jak i do tych rozpiętych. Dzięki temu, że nie jest zbyt objętościowy jest stworzony dla mężczyzn że średnią lub małą twarzą
6. The small knot
Jak sama nazwa wskazuje jest to mały węzeł równie prosty co pomysłowy. Pasuje do większości kołnierzy w zależności od tego jak mocno jest zawiązany.

http://www.stazmalzenski.pl/

Zatkane ucho

0
Zatkane ucho

Zatkane ucho to bardzo często powikłanie po silnym katarze lub po jeszcze gorszym stanie chorobowym- po zapaleniu ucha. Obie dolegliwości, jeśli zatykają ucho, są bardzo poważnym zagrożeniem, mogącym doprowadzić do osłabienia lub nawet utraty słuchu. Pamiętajmy, by próbować uniknąć zatkanego ucha. Pomoże w tym dokładne i regularne wydmuchiwanie nosa, a także niedoprowadzanie, by w naszym nosie znajdowała się wydzielina, ponieważ niestety niekontrolowanie ją wciągamy. To właśnie sprzyja efektowi zatkanego ucha.
Czy istnieją domowe sposoby w temacie jak odetkać ucho? Oczywiście, że tak. Jeszcze nie spotkałam się z taką dolegliwością, której nie można by leczyć domowo. Zatem jak odetkać ucho? To bardzo proste! Pierwszym sposobem, jest namiętne żucie gumy. Ta czynność powoduje wzmożoną produkcję śliny i tym samym daje duże szanse na odetkanie ucha. Drugi sposób to delikatne wlanie letniej wody do ucha, bądź też użycie do tego celu wody utlenionej. Sposób numer trzy jak odetkać ucho niestety przyprawia o dreszcze. Również sama się go bałam, ale jak potem się okazało, niekoniecznie! Gotowy? Zacznij od zatkania obu dziurek nosa palcami. A teraz mocno dmuchnij, dalej nie otwierając dziurek nosa. Powtórz czynność aż do skutku. To bardzo nieprzyjemny sposób, ale najbardziej skuteczny. Nieprzyjemny, ponieważ w momencie odetkania ucha poczujemy dosyć bolesne pęknięcie, ale spokojnie, trudno tym sposobem uszkodzić sobie słuch. Bez obaw, próbowałam na sobie, wielokrotnie, bo każda zima przyprawia mnie o zapalenie ucha.
Teraz już wiesz, jak odetkać ucho. Wybierz swój sposób i już dziś spróbuj walki o idealny słuch. Zima to czas kataru, więc i czas zatkanych uszu. Nie borykaj się z tym, przecież nie musisz. Jak widzisz, istnieje wiele sposobów zwalczających tą bardzo nieprzyjemną dolegliwość. Podziel się tymi starymi i sprawdzonymi sposobami ze swoimi bliski, pozwoli im to uporać się z syndromem zatkanego ucha. Ma to swoje plusy, będą mogli nas dokładnie słuchać, bez podawania wymówek.

http://tubator.pl/

Muzyka dla wszystkich

0
Muzyka dla wszystkich

Rozwój mediów daje nam obecnie bardzo spore możliwości. Dzięki temu mamy okazję do poszerzenia swojej wiedzy w zawrotnym tempie. Nie trzeba się już fatygować długimi metrami do bibliotek, żeby wypożyczyć wartościową książkę, bo można na nią natrafić na wielu portalach internetowych, na których jest możliwość pobrania jej przy pomocy jednego kliknięcia. Tak samo jest z muzyką. Dawniej olbrzymią popularnością cieszyły się winyle, chociaż nadal są chętnie kupowane przez pasjonatów muzyki. Popularne przez pewien czas były także kasety, następnie skutecznie zastąpione przez płyty kompaktowe CD. Jednak i ich sprzedaż nie cieszy się takim powodzeniem, gdyż zostały wyparte przez mp3. Jeszcze na początku obecnego wieku na ściągnięcie pliku muzycznego mającego około trzy megabajty, trzeba było czekać kilkanaście minut. Dzisiaj ten proces odbywa się w ciągu zaledwie kilku sekund. Tak samo problemu nie stanowi kwestia, jak ściągnąć muzykę na telefon. Telefony komórkowe również są przygotowywane z myślą o melomanach, którzy będą mogli układać swoją bibliotekę muzyczną w wolnych chwilach, w przerwach w pracy, czy też jadąc autobusem. Niektóre sieci oferują aplikację do odkrywania muzyki, takie jak Tidal, Spotify, czy Deezer. Coraz lepsza jest także jakość aparatów i kamer, dzięki czemu można wykonać zdjęcie w bardzo dobrej jakości, podobnie jak film z idealnie zmontowanym dźwiękiem. Aby móc obejrzeć film, także nie trzeba czekać na premierę kinową. Można potem swobodnie pobrać film w domu z odpowiedniej strony, a niekiedy zdarza się, że produkcja znajduje się w internecie jeszcze przed premierą kinową w naszym kraju. Nawet zakupy są możliwe przez internet. Takie rzeczy jak sprzęt RTV/AGD, elektronika, samochód, czy ubrania mogą zostać zakupione na przeznaczonych do tego platformach, a jako opcję dowozu można wybrać kuriera, który dostarczy nam właściwą przesyłkę właśnie w tym czasie, który wyznaczamy i który będzie nam odpowiadał, a jednocześnie nie kolidował z naszymi obowiązkami.

http://4emotion.pl/

Co z pitem?

0
Co z pitem?

Jak rozliczyć pit? Czy to proste zadanie, czy może należałoby się z nim zwrócić do fachowców? Oto pytania, na które odpowiedzi poszukują ci wszyscy, którzy po raz pierwszy muszą się zmierzyć z tym działaniem. Ci wszyscy, którzy już rozliczali się z fiskusem wiedzą bowiem, że to w zasadzie nic trudnego. Może z pozoru wygląda to dość skomplikowanie, ale kiedy wgryziemy się w temat, okaże się to wręcz banalne. Wszystko jest dla ludzi, więc nie ma co się zrażać, tylko zawsze przystępować do działania. Omówmy zatem, jak rozliczyć pit, bo czas na to już powoli nadchodzi. Nim się obejrzymy, już będzie koniec kwietnia i tym samym termin oddania pitów. Te można wypełnić tradycyjnie, czyli w wersji papierowej, ale można też zrobić to przez internet. Nawiasem mówiąc, coraz więcej podatników rozlicza się w ten sposób, bo jest po prostu i szybciej, i łatwiej. Siadamy sobie wygodnie w domowym zaciszu przed swoim laptopem i spokojnie możemy rozliczyć się. Odpada wyjazd do urzędu skarbowego, a czasami nawet czekanie w długiej kolejce po to, aby urzędnik przyjął od nas dokumenty rozliczeniowe.
Wchodzimy zatem na stronę Ministerstwa Finansów i tam w stosownej zakładce odnajdujemy odpowiedni pit. Oczywiście w wersji elektronicznej. Następnie w stosowne rubryki wpisujemy dane widniejące na rozliczeniu, jakie otrzymaliśmy od naszego pracodawcy. System jest tak pomyślany, że w pewnych miejscach sam wylicza wartości i w ten sposób zyskujemy pewność, że nie popełnimy błędu. Kiedy już przejdziemy cały formularz „krok po kroku”, możemy spokojnie wysłać dokument do odpowiedniego urzędu skarbowego. Na koniec jeszcze trzeba wygenerować urzędowe poświadczenie złożenia pitu i to wszystko. Niektórzy podatnikom pozostaje czekanie na zwrot nadpłaconego podatku, natomiast inni muszą co nieco dopłacić fiskusowi. Takie życie. Warto jeszcze w tym miejscu podkreślić, że z rozliczeniem nie warto czekać do ostatniej chwili, bo im szybciej to zrobimy, tym szybciej otrzymamy należne nam pieniądze. A te przecież zawsze się nam przydają.

http://smakowisko.pl/

Doładowania karty Orange.

0
Doładowania karty Orange.

W obecnych czasach każdy z nas posiada telefon komórkowy. Oferty, które proponują różne firmy dostosowane są do klienta indywidualnego oraz biznesowego. Mamy możliwość wyboru taryfy na kartę lub podpisania umowy abonenckiej z daną siecią. Ówcześnie można skorzystać z propozycji operatorów takich jak Plus, T-Mobile, Heyah, Play, Orange i innych. Każdy z tych przedstawicieli daje możliwość pozyskania wielu pakietów, usług oraz coraz nowszych modeli telefonów komórkowych.
Abonenci, którzy zdecydowali się podpisać umowę z daną firmą, zobowiązani są do uiszczania odpowiedniej kwoty na konto przedsiębiorstwa. Są oni związani ze sobą na określony czas, po upłynięciu, którego umowę można przedłużyć lub zakończyć współpracę.
Innym wyjściem jest posiadanie karty danego operatora. Karta ta musi być zarejestrowana, a aby można było korzystać z usług, jakie daje sieć, należy ją regularnie doładowywać odpowiednią i dostosowaną do potrzeb użytkownika kwotą.
Sieć Orange proponuje kilka sposobów, a także kwot, którymi uzupełniana może być karta.
Jak doładować konto w Orange?
Jednym ze sposobów jest zakupienie doładowania w sklepie stacjonarnym. Możliwość taką dają duże supermarkety, mniejsze sklepiki, kioski ruchu, stcaje benzynowe. Klient dostaje kod uzupełniający, który wdrukowany jest na paragonie lub specjalnej sztywnej karcie. Abonent powinien wybrać na swoim telefonie numer *125*w tym miejscu wpisać 14 cyfrowy kod, wcisnąć # i wybrać zieloną słuchawkę. Kwota, jaką chcemy zasilić telefon, powinna po niedługim czasie pojawić się na koncie klienta.
Innym sposobem uzupełnienia karty jest doładowanie przez Internet. W tym celu należy wyjść na stronę doladowania.orange.pl. Serwis poprosi o uzupełnienie numeru telefonu, który ma zastać zasilony, podanie adresu email oraz kwotę, jaką ma zostać przekazana na konto. Kolejnym krokiem będzie dokonanie przelewu. Po kilku minutach konto klienta zostanie odpowiednio doładowane.
Istnieje także możliwość doładowania konta za pomocą bankomatu, pakietu Skarbonka, za pomocą punktów Payback lub z innego telefonu Orange.

http://zapasczasu.pl/

Podstawowa konfiguracja wifi oraz routera

0
Podstawowa konfiguracja wifi oraz routera

Sieć wifi jest to bezprzewodowy dostęp do internetu dzięki podłączeniu kabla z internetem do routera. Aby nasz internet bezprzewodowy zaczął działać w naszym domu potrzebne jest odpowiednie skonfigurowanie routera. Podłączamy router do prądu włączamy go i wpinamy kabel z internetem podłączony do naszego komputera. Następnie w naszej przeglądarce internetowej wpisujemy domyślny adres routera najczęściej jest to 192.168.0.1. Ten adres może się różnić, a taka informacja powinna być zawarta w instrukcji naszego urządzenia. Kolejną czynnością jest zalogowanie się do panelu konfiguracyjnego domyślnie nazwą użytkownika oraz hasłem jest admin. Warto od razu dla bezpieczeństwa to zmienić w zakładce użytkownik/user/password w zależności od producenta i modelu routera. Przejdźmy teraz do naszej konfiguracji. Najprościej jest to wykonać poprzez opcję quick setup/ szybka konfiguracja. Uruchomi się konfigurator który w łatwy sposób przeprowadzi nas w jak mogłoby się wydawać trudnej konfiguracji. Pierwsze okienko to wybór trybu w jakim ma pracować nas router. Najczęściej w zastosowaniach domowych zwykłego użytkownika jest to „Wireless Broadband Router”. W kolejnym oknie mamy do wyboru w jaki sposób internet będzie dostarczany do naszego routera. Jest tu kilka opcji do wyboru, ale nie ma co się stresować wybierzmy auto detect. Routery to na tyle mądre urządzenia ze są w stanie sobie samodzielnie dopasować ten typ. Ostatnim okienkiem jest ustawienie parametrów bezprzewodowych. W odpowiednich wierszach wpisujemy SSID czyli nazwę naszej sieci wifi. Może być ona zupełnie dowolna. Wybieramy ochronę WPA2 naszej sieci wifi i wpisujemy hasło dostępowe do naszego routera. Resztę opcji możemy zostawić bez zmian. Klikamy finish/zakończ i nasz router jest już w 100% gotowy do pracy. Co w przypadku gdy zapomnimy hasła do wifi? Jak sprawdzić hasło do wifi. Jest to banalna czynność nasze hasło zazwyczaj jest pokazane na pierwszej stronie startowej i tam również możemy je zmienić. W innych modelach routera nasze hasło znajdziemy w zakładce wireless security.

http://www.sfora.pl/

Sposoby na ziemniaki

0
Sposoby na ziemniaki

Każdy Polak je ziemniaki. Jest to wpisane trochę w tradycję, która pokazuje, że Polska jest krajem, gdzie jedzenie ziemniaków było od zawsze. Polska także słynie z ziemniaków i można spotkać nawet różne nazwy ziemniaków, które dla niektórych osób są zaskoczeniem. Jednak jeśli ktoś się interesuje trochę polską tradycją to powinien znać wszystkie nazwy na ziemniaki, a także powinien rozpoznać z jakiego regionu pochodzi dana nazwa. Najprościej je się ziemniaki ugotowane, jednak to nie jedyny sposób na nie, a inne sposoby zostaną przedstawione w dalszej części artykułu.

http://www.genotype.pl/

Mielone w pół godziny

0
Mielone w pół godziny

Mielone to tradycyjne, polskie danie mięsne. Nie ma osoby, która by go nie jadła. Ale czy każdy je robił? Czy każdy wie, jak zrobić mielone? Jeśli nie, ten tekst jest dla Ciebie!
Zacznijmy od wyboru najlepszego mięsa na klopsy mielone. Warto kupić mięso najwyższej jakości. Co do wyboru rodzaju mięsa, panuje pełna dowolność. Świetnie sprawdzą się kotlety wieprzowe, wołowe, a nawet i drobiowe. Można nawet pomieszać wieprzowinę z wołowiną. Z pewnością zapewni to unikatowy smak klopsów. Pamiętajmy, że warto zmielić mięso samemu w domu. Dzięki temu mamy pewność co tak naprawdę znajduje się w środku. Pamiętajmy, że nie wolno łączyć drobiu z wieprzowiną czy wołowiną! Kiedy już otrzymamy kilogram zmielonego mięsa przygotujmy następujące składniki;
– bułka tarta

http://www.prezentbox.pl/

ZOBACZ TEŻ

Spełnienie marzeń

Kupowanie ubrań i butów