poniedziałek, Czerwiec 25, 2018

Jak biegać, żeby się nie męczyć?

0
bieganie

Moda na bieganie przyczyniła się do stworzenia określenia “endorfiny biegacza”. Jest to uczucie niesamowitego szczęścia, nagromadzenia energii i optymizmu, jeszcze długo po ukończeniu treningu. Jeżeli do tej pory nie uprawiałeś systematycznie aktywności fizycznej, dobrym pomysłem wydaje się rozpoczęcie od biegania. Nie potrzebujesz specjalnych akcesoriów, wystarczą tylko wygodne buty, zapal i trasa, którą możesz biegać. Zanim jednak zaczniesz biegać pamiętaj o rozgrzewce – wykonaj kilka przysiadów i skłonów, rozgrzej kostki u stóp. Dopiero teraz możesz rozpocząć prawdziwy trening.

Jak biegać żeby się nie męczyć?

Bieganie będzie stanowiło przyjemność tylko wtedy, gdy będziesz robić to właściwie. Jakie zasady warto stosować podczas biegania? Podczas biegania skup się na tym, co znajduje się przed Tobą, głowę powinieneś wyciągać w górę. Cały tułów utrzymuj wyprostowany, pamiętaj jednak, że nie powinien być on usztywniony. Twoje ramiona powinny być rozluźnione, najlepiej będzie jeżeli zegniesz je w łokciach pod kątem około 90 stopni. Podczas biegu poruszaj nimi do przodu i do tylu, dzięki temu szybciej złapiesz rytm i wygodniej będzie Ci się biegło. Każdy krok powinien rozpoczynać się od od zetknięcia śródstopia z podłożem. Pamiętaj również o tym, że bieg ni musi być bardzo intensywny. Gdy wybierzesz bieg w wolniejszym tempie, ale za to dłuższy nie zmęczysz się tak bardzo, łatwiej też będziesz mógł kontrolować swoją postawę podczas biegania i korygować ewentualne błędy. Pamiętaj również o tym, że każdy biegacz posiada własną technikę biegania, która, choć innym może wydawać się utrudniająca bieganie, jest dla niego najlepsza.

odzież dla biegaczy - co trzeba kupić

Oddech na wagę złota

Na nic najlepsza nawet technika biegania, jeżeli zaniedbujemy przy tym kwestię oddychania. Dzięki miarowemu oddychaniu do płuc trafia odpowiednia dawka tlenu, gdy jednak nie oddychamy prawidłowo tylko łapiemy powietrze haustami, tlen nie jest dostarczany w odpowiedniej ilości. Podczas biegu staramy się oddychać naturalnie, swobodnie i miarowo. Bardzo ważne jest, by wciągać powietrze nosem i wydychać ustami. Na początku może Ci być ciężko przyzwyczaić się do takiego układu, po pewnym czasie dostosujesz swój oddech do Twojego rytmu biegowego. Zazwyczaj rytm ten ustawia się na poziomie dwóch kroków na wdech i dwóch kroków na wydech.

Kto powinien biegać?

Odpowiedź brzmi: każdy, kto dopiero zaczyna swoją przygodę w uprawianiem aktywności fizycznej, każdy, kto lubi różnorodność ( można często zmieniać trasy), każdy kto chce pracować nad swoją sylwetką. Prawdopodobnie u większości osób początki będą trudne – trzeba przyzwyczaić organizm do wysiłku. Dlatego więc należy pamiętać o tym, by trening był dostosowany do możliwości biegacza – jeżeli od razu założymy przebiegnięcie długiej trasy może to skończyć się zakwasami lub kontuzją, z całą pewnością doświadczenie to nie wpłynie pozytywnie na naszą motywację. Pierwsze treningi powinny obejmować około dziesięciu minut truchtu, dopiero po pewnym czasie można wydłużyć czas treningu.

Pierwsza wizyta w klinice stomatologicznej

0

Pierwszy raz zawsze jest nieco trudny. Nawet osoby dorosłe obawiają się rzeczy czy czynności, które nie są im dobrze znane, więc nikogo nie powinien dziwić fakt, że dzieci są nimi przerażone. Jeśli nigdy wcześniej nie widziały miejsca, jakim jest klinika stomatologiczna w Poznaniu (http://klinika-stomatologiczna-poznan.pl/), zwykle po prostu nie chcą się do niego udawać. Taka pierwsza wizyta bywa dla nich prawdziwym koszmarem. Nie jest ona też łatwiejsza dla samych rodziców, którzy muszą na różne sposoby uspokajać swoje pociechy i przekonywać je, że dentysta nie chce zrobić im krzywdy. Do pierwszego badania kontrolnego zawsze należy przygotować małego pacjenta, aby ułatwić mu to wszystko ułatwić. Odpowiednie nastawienie dziecka to klucz do sukcesu samego dentysty.

Wbrew pozorom przebieg takiej pierwszej wizyty może rzutować na dalsze życie dziecka. Jeżeli bowiem już na samym początku skojarzy ono gabinet dentystyczny z bólem, przerażeniem, lękiem i czymś nieprzyjemnym, później nie będzie chciało go odwiedzać. Każda kolejna wizyta będzie rozpoczynać się i kończyć wielkim płaczem. Klinika stomatologiczna stanie się znienawidzonym miejscem, przez co dziecko już w dorosłym życiu może przestać kompletnie dbać o swoje zęby. Aby do tego nie dopuścić, wystarczy spróbować przełamać jego lęki i strach. Jak to zrobić? Przede wszystkim taką pierwszą wizytę należy zaplanować w momencie, gdy z zębami dziecka nic złego się nie dzieje i nie występują w nich żadne, najmniejsze nawet ubytki. Dzięki temu stomatolog będzie mógł jedynie zajrzeć do buzi małego pacjenta i opowiedzieć mu co nieco o jego ząbkach, języku czy podniebieniu. Dziecko przekona się, że klinika stomatologii nie musi być dla niego wcale nieprzyjemnym czy okrutnym miejscem.

A kiedy należy zapisać dziecko na taką pierwszą wizytę u stomatologa? Otóż lekarze radzą, by zrobić to jak najszybciej. Im wcześniej dziecko zapozna się z gabinetem, tym mniejsza prawdopodobieństwo, że wcześniej wyrobi sobie na jego temat jakąś opinię. Lepiej natomiast samemu zmierzyć się z takim nowym miejscem.

Jak wygląda leczenie zębów stłoczonych?

0

Wady zgryzu miewają ludzie w różnym wieku. Przeważnie pojawiają się one już w początkowych latach życia, jednak mało który rodzic przejmuje się tym jakoś specjalnie. Opiekunowie bagatelizują tego rodzaju problemy i często po prostu nie chcą wydawać pieniędzy na leczenie ortodontyczne swoich dzieci. Później natomiast, gdy te dzieciaki podrosną, okazuje się, że ich zgryzy są tak nieprawidłowe, iż trzeba jak najszybciej je wyprostować. Zajmuje się tym Stomatologia Estetyczna w Poznaniu. Radzi ona, jak leczyć zęby stłoczone, by uśmiech był ponownie idealnie prosty.

Zęby stłoczone zazwyczaj po prostu nie mieszczą się w szczęce. Mają zbyt mało miejsca, dlatego zaczynają na siebie nachodzić. Dotyczy to przeważnie zębów przednich, które czasem mogą nawet wychodzić poza obręb jamy ustnej (w zaawansowanych przypadkach). Teoretycznie jest to kwestia estetyczna, jednak w praktyce taką szczękę pielęgnuje się znacznie ciężej. Mając zęby stłoczone, trudno jest dostać się do ich boków i ścianek. Stomatologia Estetyczna radzi zatem, by jak najszybciej je wyprostować. Najczęściej w tym celu stosuje się po prostu aparaty ortodontyczne. W pierwszej kolejności pacjentowi zakłada się aparat mający rozszerzyć nieco łuk. Później, gdy ten etap leczenia zostanie zakończony, aparat można ściągnąć i zastąpić go klasycznym aparatem metalowym. Występuje on obecnie w dwóch wersjach – klasycznej oraz estetycznej. Taki aparat nosi się średnio od dwóch do trzech lat. Po zakończeniu leczenia, aby utrzymać idealny efekt, należy jeszcze nosić dodatkowy sprzęt, który przedłuża skuteczność leczenia ortodontycznego.

Często to sama klinika stomatologiczna zauważa, że pacjentowi przydałoby się leczenie ortodontyczne. Dentyści nieraz nie potrafią w pełni wyleczyć zębów bardzo stłoczonych, gdyż nie są w stanie do nich całkowicie dotrzeć. W takiej sytuacji jedynym wyjściem jest założenie stałego aparatu ortodontycznego. Dziś noszą go już największe gwiazdy, dlatego nie trzeba się go ani obawiać, ani tym bardziej wstydzić.

Więcej o leczeniu zębów przeczytasz na http://stomatologia-estetyczna-poznan.pl/

Prezent na urodziny – jak sprawić niespodziankę facetowi?

0

Jak co roku chcesz zaskoczyć bliskiego sobie mężczyznę i nie wiesz jak to zrobić? Na szczęście z pomocą przychodzi internet – skarbnica pomysłów, która nigdy nie zawodzi.

Malowanie paznokci – jak zrobić to idealnie

0
malowanie paznokci

Malowanie paznokci może wydawać się ciężkie oraz zwykłe. Pomimo wszystko mnóstwo kobiet uważa, iż pięknie pomalowane paznokcie to konieczna część ich całego wizerunku. We współzależności od tego czy przygotowujesz się do pracy, lub też na zabawę – możesz wybrać idealny dla siebie lakier do paznokci, który nada im atrakcyjny wygląd. Oto parę porad, które usprawnią malowanie paznokci za pomocą lakieru.

Malowanie paznokci – przygotowania

Malowanie paznokci potrzebuje właściwego przygotowania. Przed podejściem do nakładania lakieru na płytkę paznokcia w pierwszej kolejności wykonaj dokładny manicure. Sposób tenże polega na opiłowaniu paznokci w celu nadania im właściwego kształtu, a również wygładzeniu płytki paznokcia i usunięciu skórek go ograniczających. Jeśli przed nałożeniem lakieru dobrze nie przygotujesz paznokci – może to w konsekwencji ograniczyć jego trwałość. Malowanie paznokci powinnaś wykonywać w odpowiednio oświetlonym pomieszczeniu, najlepiej przy biurku, gdzie zlokalizowana jest ruchoma lampka oraz nic nie będzie utrudniać ci widoczności. Jeśli zależy ci na specjalnym wyglądzie paznokci, unikaj ich malowania w niewłaściwej pozycji lub w pomieszczeniu, gdzie nie mogłabyś oprzeć o nic dłoni – w rezultacie twoje pomalowane paznokcie mogłyby wyglądać niezwykle niechlujnie. Przed podejściem do nakładania lakieru na płytkę paznokcia zdecydowanie przygotuj sobie w pobliżu wszystkie potrzebne rzeczy do tego celu.

jak idealnie pomalować paznokcie

Malowanie paznokci – technika

Malowanie paznokci jest dosyć dużym zabiegiem, wymagającym staranności. Przed podejściem do pracy dobrze odtłuść płytkę paznokcia za pomocą zmywacza. Pierwszą warstwą, którą musisz nałożyć na płytkę paznokcia jest powierzchnia szczególnego podkładu pod lakier. Wyciągnij pędzelek z buteleczki oraz z jednej strony odciągnij nadmiar podkładu o jej koniec. Dodaj go na płytkę, wykonując ruchy w zakresie od skórek do górnej części paznokcia. Rozpocznij od środka paznokcia, a potem przeciągnij pędzelkiem po jego końcach. Baza pod lakier wyrównuje powierzchnię paznokcia oraz umożliwia równomierne rozprowadzenie lakieru. Umieszczając na przestrzeń paznokci lakier, musisz być niezwykle delikatna, by zapobiec pomalowaniu skórek i występowania smug. Odciągnij nadmiar lakieru o koniec jego buteleczki. Pracując w tenże sam sposób jak powyżej z podkładem, nakładaj dobrany przez siebie lakier. Jeśli zdarzy ci się nanieść lakier na przestrzeń skórek, szybko uchwyć patyczek higieniczny nasączony zmywaczem oraz napraw tenże problem. Dzięki temu zapobiegniesz pozostania na skórze wyschniętej smugi lakieru. W innym razie będzie ci trudno go usunąć. Po nałożeniu jednej powłoki lakieru nałóż dodatkową oraz odczekaj parę minut, aż dojdzie do jej zastygnięcia. Bezpośrednio po malowaniu paznokci niezbędne jest wykorzystanie specjalnej bazy utrwalającej na szczyt. Baza utrwalająca hamuje odpryskiwaniu lakieru oraz przedłuża jego okres trwałości o parę dni. Zabieg upiększania paznokci najpierw może wydawać ci się nudny oraz brzydki. Pamiętaj natomiast, iż wraz z upływem czasu nabierzesz umiejętności oraz tworzenie paznokci nie będzie zabierać ci za wiele czasu. Także dzięki temu uzyskasz efekt olśniewająco wyglądających paznokci.

Wrażliwa skóra atopowa – jak dbać?

0
sucha skóra atopowa

Nasza skóra obecnie znosi bardzo wiele niedogodności. Stres, niewłaściwa dieta czy kontakt ze sztucznymi tworzywami i chemikaliami są dla naszej skóry bardzo obciążająca. Jeżeli prawidłowo o nią nie zadbamy to w żaden sposób nie pokona ona wszelkich przeciwności. Wiadomo jest, że w takiej to sytuacji osłabieniu ulegnie naturalna warstwa ochronna, czyli tak zwany płaszcz wodno-lipidowy. Jeżeli natomiast, zrobi się on zdecydowanie bardziej cieńszy to skóra na pewno stanie się zdecydowanie bardziej wrażliwa. Dodatkowo także podatna na liczne infekcje, a skutkuje to tym, że o wiele szybciej się zestarzeje i bardzo poważnie zachoruje. Powierzchnia każdej skóry dorosłego człowieka uzależniona jest od jego budowy oraz wzrostu. Jak wiadomo skóra zbudowana jest: z naskórka i skóry właściwej.

Wrażliwa skóra atopowa

Jeśli zdarza się, że nasza skóra czasami szczypie czy kłuje a także pojawiają się na niej zaczerwienienia to bardzo prawdopodobne, że jest ona po prostu nadwrażliwa. Warto w takiej sytuacji dowiedzieć się jakich kosmetyków należy unikać. Pewne jest, że nasza skóra potrzebuje pomocy jeśli: cała skóra szczypie, pali i jest zaczerwieniona oraz ściągnięta, gdy pojawiają się na niej liczne krosty czy guzki, gdy posiadamy bardzo suchą skórę, gdy wykazujemy skłonności do popularnego rumienienia się.

pielęgnacja suchej skóry atopowej co potrzebne

Wszystkie te objawy mogą świadczyć o tym, że nasza skóra jest niestety bardzo wrażliwa. Reaguje ona na wszystkie zewnętrzne czynniki, które są dla niej drażniące. W większości tych przypadków podrażnienia spowodowane są wystąpieniem różnych chorób skóry. Można do nich zaliczyć: atopowe zapalenie skóry, egzema, trądzik różowaty i kontaktowe zapalenie skóry. Zaliczają się do nich też reakcje alergiczne. Nadwrażliwość skóry najczęściej spowodowana jest dużym jej wysuszeniem. Skutkiem może być niezdolność do ochrony zakończeń nerwowych.

Skóra atopowa-pielęgnacja

Do pielęgnacji skóry wrażliwej najlepiej stosować dermokosmetyki, pozbawione szkodliwych czynników. Są to na przykład: szampony, żele, emulsje do mycia, kremy kupuj. Wszystkie te kosmetyki najlepiej jest kupować w aptece. Nie mogą być to preparaty hipoalergiczne, powinny być przeznaczone do skóry z AZS. Dzięki nim nasze ciało będzie nawilżone oraz natłuszczone. Pielęgnacja cery wrażliwej sprawi, że skóra stanie się gładsza i nie będzie zaczerwieniona.

Nie powinniśmy się zbyt często kąpać w wannie, najlepiej wziąć prysznic tylko raz dziennie w letniej wodzie.  Kiedy dokucza nam świąd to dobrym rozwiązaniem będą zimne kompresy oraz leki przeciwalergiczne. Powinniśmy także lekko się ubierać i wietrzyć dom. Przydadzą się nam również: oczyszczacz powietrza i jonizator.

Warto jest też udać się do specjalisty dermatologa. Oprócz dermokosmetyków, mogą przydać się leki, fotochemioterapia lub naświetlanie promieniami UVB.

Po czym poznamy dobrego dentystę?

0

Na pewno sami słyszeliśmy już wiele nieciekawych historii o dentystach. Osoby, które trafiły na nieodpowiednich specjalistów stomatologicznych, później muszą radzić sobie ze swoimi lękami, które nieraz przeradzają się w silne i uciążliwe fobie. Jeżeli nas samych ten problem dotyczy, powinniśmy koniecznie zmienić swojego lekarza. Skoro nasz dentysta nie był w stanie przełamać naszych lęków, musimy poszukać dla niego lepszego zastępcy.

Zawsze zwracajmy uwagę na to, w jaki sposób lekarze się do nas odnoszą. Jeżeli po wejściu do gabinetu dentystycznego od razu jesteśmy zaproszeni na fotel, a sam specjalista nawet się nam nie przedstawia, nie powinniśmy traktować takiej placówki zbyt poważnie. Profesjonalista zawsze postara się najpierw stworzyć przyjemną atmosferę. Zaprosi nas do swojego biurka, usiądzie przy nim razem z nami i przełamie pierwsze lody. Przedstawi się nam, zapyta o nasze problemy z zębami oraz historię dentystyczną. Dopiero później skieruje nas na fotel dentystyczny i oceni rzeczywisty stan uzębienia. Jako że wcześniej zostaniemy skutecznie uspokojeni, łatwiej przetrwamy ten ciężki dla nas moment. Dobry stomatolog w trakcie wykonywania dowolnego zabiegu zawsze będzie też do nas mówić. Postara się nam dokładnie wyjaśnić, co robi w danym momencie i jakie da nam to efekty. Jeśli tylko będziemy mieć jakiekolwiek obawy, spróbuje je od razu rozwiać. Zawsze zaproponuje nam także dodatkowe znieczulenie, które zniweluje ból odczuwalny w trakcie przeprowadzania zabiegu. Z takich środków powinniśmy koniecznie korzystać, jeśli każda wizyta u dentysty kojarzy się nam z okrutnymi nieprzyjemnościami.

Pamiętajmy też, że zawsze to prywatna klinika stomatologiczna taka jak sobotadent.pl będzie lepsza od tej państwowej. Mimo iż dawniej ludzie chętnie korzystali z gabinetów posiadających umowy z NFZ, dziś mało kto się na to decyduje. Dentyści pracujący w państwowych ośrodkach raczej nie przejmują się swoimi pacjentami, bo tylko odbębniają robotę i zyskują na tym niemałe pieniądze. Na takich „specjalistów” na pewno nie chcielibyśmy trafić.

Jak karmić, jeśli nie piersią?

0

Karmienie piersią to wspaniałe doświadczenie. Z pewnością i ogromnie trudne – szczególnie na początku – ale jeśli jesteśmy świadomi, ile dobrodziejstwa przynosi ono naszemu maluszkowi, trud staje się warty poniesienia. Naturalne i zdrowe, umożliwiające bardzo bliski kontakt matki z dzieckiem – tak zazwyczaj opisujemy karmienie piersią, ale co jeśli kobieta karmić piersią nie może lub po prostu nie chce?

Dla takich osób znajdzie się alternatywa: karmienie butelką. Można wybrać odciąganie mleka z piersi (tu przyda się odpowiedni laktator) i następnie podawanie go butelką, albo zakup mleka sztucznego. Mleko sztuczne jest obecnie bardzo dobrej jakości, nie powinniśmy więc czuć się źle jeśli decydujemy się na taką opcję. Karmienie dziecka piersią musi być dobrem dla dziecka, ale i dla matki.

Dzieci od początku „butelkowe” nie będą sprawiać w kwestii butelki problemów, gorzej mają mamy dzieci karmionych piersią, a które muszą przestawić dziecko na butelkę. Zwykle nie jest to zbyt łatwy proces. Kwestią kluczową jest tu wybór odpowiedniego smoczka do butelki. Musimy znaleźć taki, który będzie przypominał dziecku ssanie piersi (takie często nie zaburzają jednocześnie odruchu ssania, co przydaje się gdy chcemy karmić butelką okazjonalnie). Taki smoczek oferuje np. firma Lovi. Wpisując w wyszukiwarce „Lovi – akcesoria” znajdziemy całą gamę produktów do karmienia noworodków i niemowląt.

Różne sklepy internetowe, takie jak https://askot.pl/brands/lovi/, mają w swej ofercie wiele produktów tej firmy. Dobry smoczek usprawni dziecku naukę picia z butelki, a laktator wspomoże mamę w powrocie do pracy lub wyjściu z domu, jeśli chce ona nadal utrzymać karmienie piersią. Nie musisz poświęcać czasu na chodzenie po sklepach stacjonarnych, teraz w internecie znajdziesz niezbędne akcesoria dla dzieci w atrakcyjnych cenach. Dobra butelka i smoczek pomogą Ci w karmieniu mlekiem sztucznym, ale i odciągniętym z piersi, a Ty zyskasz bardzo cenny czas dla siebie bez wyrzutów sumienia. Gdy Twój maluszek będzie spał spokojnie z pełnym brzuszkiem, Ty będziesz miała chwilę na zasłużony odpoczynek.

https://askot.pl/produkt/lovi-silikonowy-dynamiczny-smoczek-karmienia-2-sztuki/

Artystyczna biżuteria – gdzie szukać ciekawych modeli?

0

Większość kobiet uwielbia biżuterię i nie wyobraża sobie codziennej stylizacji bez dodatków w postaci subtelnego naszyjnika czy wiszących kolczyków. Jej zadaniem jest przede wszystkim ozdabiać i upiększać. Szczególnie sprawdza się w tym artystyczna biżuteria. Gdzie jej szukać? O tym poniżej.

Koszulki męskie, t-shirty

0

Jeśli przeprowadzilibyśmy wśród mężczyzn ankietę, jaki jest podstawowy element męskiej garderoby, to z pewnością dość liczna grupa odpowiedziałaby, że t-shirt. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ klasyczny, gładki t-shirt sprawdzi się w przeróżnych stylizacjach, zarówno tych codziennych, noszony samodzielnie lub w zestawieniu z rozpiętą koszulą, do casualowych jeansów i butów sportowych, jak i tych typowo biurowych, gdy firmowy dress code nie wymaga garnituru. T-shirty męskie w połączeniu z chinosami, marynarką i skórzanymi półbutami lub modnymi mokasynami to kwintesencja sportowej elegancji. Koszulki męskie lubią mężczyźni w praktycznie każdym wieku, ponieważ bogata oferta rynkowa, niesamowicie zróżnicowana pod względem krojów, kolorów i tkanin sprawia, że każdy znajdzie dla siebie odpowiedni model. Szeroki wybór t-shirtów oraz propozycji na stylizacje z ich wykorzystaniem można przejrzeć na naszej stronie https://www.denley.pl/pol_m_Odziez-meska_T-shirty-324.html.

T-shirty męskie to również niezbędnik w szafie każdego mężczyzny lubiącego i uprawiającego sport. W zależności od fasonu i materiału sprawdzą się idealnie przy tworzeniu sportowych outfitów przeznaczonych na siłownię, do biegania czy na rolki. Jest jeszcze jedna cecha, za którą wszyscy uwielbiamy ten element garderoby, mianowicie jego uniwersalność, która sprawia, że t-shirty można nosić przez cały rok. Latem koszulki męskie świetnie wyglądają noszone z luźnymi szortami lub lnianymi spodniami, wiosną i jesienią można narzucić na nie lekki sweter lub modną bluzę, by ochronić się przed wieczornym chłodem, a zimą można je połączyć z wełnianym swetrem o ciekawym splocie lub z tweedową marynarką. Zdecydowanie każdy mężczyzna powinien mieć w swojej szafie kilka t-shirtów, o zróżnicowanym kroju, zarówno gładkich, jak i w ciekawy deseń. Ten skromny element garderoby daje nam nieskończone możliwości twórcze.

Koszulki polo – podstawa męskiego stylu smart-casual.

Koszulki z krótkim rękawem, wykończone miękkim kołnierzykiem i dekoltem zapinanym na kilka guzików, pierwotnie były zaprojektowane jako element stroju do tenisa, ale ich funkcjonalność sprawiła, że dość szybko sięgnęli po nie panowie uprawiający inne dyscypliny sportu, w tym między innymi polo, od którego wzięła się popularna nazwa męskiej koszulki. Wprowadzenie koszulek polo do mody codziennej zawdzięczamy w dużej mierze amerykańskim studentom z zamożnych rodzin. W latach 50. ubiegłego wieku stworzyli oni styl, zwany preppy, który charakteryzuje minimalizm, klasyczna elegancja przełamana nonszalanckim luzem i wysoka jakość materiałów. Inspiracją dla tego stylu były dyscypliny sportowe postrzegane wówczas jako elitarne, czyli żeglarstwo, golf, krykiet, tenis, polo czy strzelectwo.

Współcześnie klasyczne męskie koszulki polo są cenione przede wszystkim ze względu na komfort i funkcjonalność. Wykonane są z cienkiej i przewiewnej dzianiny, która idealnie sprawdza się w ciepłe dni, a ich sportowy fason gwarantuje swobodę ruchów. Guziki przy szyi pozwalają nonszalancko rozpiąć kołnierzyk, który dodatkowo uniesiony i postawiony pozwala chronić kark przed słońcem. Koszulki polo stanowią bardzo uniwersalny element wielu stylizacji, zarówno codziennych, sportowych, jak i półformalnych. Bardzo dobrze prezentują się w towarzystwie jeansów, szortów czy chinosów. Do takiej stylizacji warto dołożyć casualową marynarkę lub klasyczny kardigan, by uzyskać bardzo stylowy efekt.

Koszulki polo mają zwolenników wśród panów z przeróżnych przedziałów wiekowych, ponieważ nadają się na praktycznie każdą okazję. Stanowią świetny wybór w sytuacjach, gdy okoliczności wymagają nieformalnej elegancji. Koszulki polo zazwyczaj wykonane są z bardzo wygodnych i funkcjonalnych materiałów, co znacząco wpływa na komfort użytkownika. Popularność i uniwersalność tego modelu męskiej koszulki sprawia, że od lat nie wychodzi on z mody i raczej nic nie zapowiada, by miało to się w najbliższej przyszłości zmienić.

T-shirty i polówki – niezbędnik każdego mężczyzny.

Wybierając koszulki męskie warto przede wszystkim postawić na jakość materiałów i wykonania. W naszym sklepie znajduje się cała gama t-shirtów i koszulek polo wykonanych z wysokiej jakości bawełny, która gwarantuje przepuszczalność powietrza i komfort użytkowania. Dobre jakościowo materiały sprawiają, że koszulki męskie nie wyciągają się i nie tracą fasonu w miarę noszenia, a kolory nie ulegają szybkiemu spraniu. Odpowiednio dobrany t-shirt to podstawa wielu intrygujących stylizacji. Zawsze warto postawić na ponadczasową klasykę i minimalizm, wybierając gładkie koszulki w kolorze czarnym, białym i szarym, które pozwolą stworzyć wiele niebanalnych stylizacji. Jednakże dobrze jest mieć w szafie także modele nieco bardziej awangardowe, na przykład z oryginalnymi nadrukami i w odważnych kolorach.

Artykuł sponsorowany.

ZOBACZ TEŻ