środa, Styczeń 27, 2021

Najczęstsza przyczyna wrzodów żołądkowych – Helicobacter pylori 

0
bakterie

Helicobacter pylori jest to bakteria, która obecna jest w przewodzie pokarmowym wielu osób. Może przyczynić się ona do rozwoju wrzodowej choroby żołądka. Tego rodzaju bakteria przystosowana jest do życia w kwaśnym środowisku żołądka, a jej obecność może prowadzić do powstania owrzodzeń głowy śluzowych.  Jej leczenie związane jest ze stosowaniem antybiotyków. 

Przeczytaj też: https://akcemed.pl/helicobacter-pylori-najczestsza-przyczyna-wrzodow-zoladka/ 

Bakteria Helicobacter pylori – co to jest? 

Helicobacter pylori jest to bakteria, która zlokalizowana jest w przewodzie pokarmowym człowieka. Przystosowana jest ona do życia w trudnych warunkach, które panują w żołądku. Zwiększona aktywność enzymu urazy pozwala taki bakterii skutecznie przekształcać mocznik w amoniak oraz dwutlenek węgla. Co więcej Bakterie te posiadają widoczne wici, które pomagają im przenikać do gęstej błony śluzowej żołądka. Do zakażenia Helicobacter pylori dochodzi poprzez jedzenie ze wspólnych naczyń oraz picie z tej samej butelki. Naukowcy rozważają również nad fekalno-oralną drogą zakażenia oraz możliwości przeniesienia bakterii poprzez pocałunek. Kiedy dochodzi do zakażenia bakterią powoduje ona przewlekłe zapalenie błony śluzowej żołądka, a u zdecydowanej większości osób zakażonych nie pojawiają się żadne istotne objawy. U pewnego odsetka osób taka infekcja sprzyja rozwojowi nowotworów żołądka. 

Jakie są objawy zakażeniem się bakterią Helicobacter pylori? 

U znacznej większości osób zakażonych tą bakterią inspekcja przebiega bezobjawowo. U niektórych osób może dojść do rozwoju choroby wrzodowej. Czynnikami, które zwiększają takie ryzyko jest palenie papierosów, stosowanie leków drażniących błonę śluzową żołądka, a także nieodpowiednia dieta. Takie zakażeniu może towarzyszyć również stan zapalny błony śluzowej żołądka, zwiększone ryzyko raka żołądka oraz anemia która jest konsekwencją zaburzeń wchłaniania się żelaza i witaminy B12. 

Zakażenie się Helicobacter pylori daje o sobie znaleźć wówczas gdy dojdzie do rozwoju stanu zapalnego bądź choroby wrzodowej. W tym drugim przypadku wrzody mogą pojawić się pod postacią: 

 • częstego bólu brzucha, 
 • braku apetytu, wzdęć oraz odbijania, uczucia pełności,
 • wymiotów, 
 • niestrawności, 
 • biegunek. 

Leczenie infekcji Helicobacter pylori 

Zakażeniu bakterią Helicobacter pylori stosowane są antybiotyki. Czasami stosuje się również terapię łączono z inhibitorami pompy protonowej. Antybiotykoterapia polega na stosowaniu dwóch lub trzech następujących antybiotyków: metronidazolu, klarytromycyny, amoksycyliny. Uzupełnieniem antybiotyków jest leczenie inhibitorami pompy protonowej oraz zastosowanie soli bizmutu lub za stosowaniem antybiotyków nietypowych. 

Zobacz też: http://www.pozaistyl.pl/komu-najczesciej-zagrazaja-wrzody-zoladka-i-dwunastnicy/

Gdzie sprawdzać kogis opinie na temat firm turystycznych?

0
Gdzie sprawdzać kogis opinie na temat firm turystycznych

Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na temat Kogis? Opinie odnośnie tej właśnie firmy turystycznej Cię bardzo interesują? Jak je można zatem dokładnie sprawdzić?

Od razu trzeba w tym miejscu podkreślić, że opinie na temat Kogis są bardzo dobre. Potwierdza to zaś między innymi artykuł ze strony internetowej http://www.travelneo.pl/kogis-opinie-rodzicow-i-dzieci-sa-bardzo-dobre/. Warto zwrócić uwagę chociażby na taki czynnik, że w tym momencie bez żadnego trudu można postawić na pomoc sprawdzonych specjalistów właśnie z branży turystycznej. Co jednak powoduje, że koniec końców dużo osób decyduje się właśnie na Kogis? Wiele informacji dotyczących tego zagadnienia jest chociażby na stronie internetowej http://www.urlopka.pl/art12opinie.kogis.oto.powody.dla.ktorych.uwielbiaj.nas.uczestnicy.obozow.i.kolonii.html. Ogólnie sprawa wygląda tak, że jest to firma naprawdę bardzo profesjonalna. Nie brakuje jej doświadczenia. Wszak ten podmiot turystyczny działa w ramach tej właśnie konkretnej branży już bardzo długo. Co jeszcze cechuje Kogis? Opinie na temat tej właśnie firmy turystycznej są naprawdę bardzo dobre, ponieważ generalnie bez żadnego problemu można przez cały rok zdecydować się na rozmaite warianty turystyczne. Coraz więcej osób korzysta zaś właśnie z tego konkretnego udogodnienia. Nie ma przeszkód, by postawić na obozy letnie, obozy zimowe, wycieczki szkolne, kolonie itp.

Dlaczego jeszcze ludzie zasadniczo decydują się na Kogis? Co sprawia, że ten właśnie podmiot turystyczny jest aktualnie tak chętnie i rzecz jasna często wybierany? Sporo faktów na ten właśnie konkretny temat znajduje się chociażby na stronie internetowej http://www.readys.com.pl/opinie-kogis-dlaczego-jestesmy-pierwszym-wyborem-rodzicow-najwazniejsze-powody/. Ogólnie ważna sprawa jest taka, że coraz więcej osób decyduje się po prostu na ten podmiot turystyczny, ponieważ obozy są bardzo bezpieczne. Na dodatek wyjątkowo ciekawe. Opcji nie brakuje. Dzieci na pewno nie narzekają na taki aspekt, jak nuda. Co jeszcze jest ważne w ramach tego zagadnienia? Liczy się między innymi taki czynnik, że obozy są zróżnicowane pod względem tematyki. Są zatem nie tylko bezpieczne, a także ciekawe.

Jak zaś szukać informacji na temat tych podmiotów turystycznych? Chyba nikogo nie trzeba przekonywać do takiego aspektu, że obecnie opcji nie brakuje. Swobodnie można bowiem zdecydować się na różne warianty. Do Twojej dyspozycji są między innymi rozmaite fora. Nie brakuje osób chcących po prostu zweryfikować rozmaite informacje na ten temat. Można to zaś zrobić na wiele rozmaitych sposobów. Co jest tutaj kluczowe? Na pewno taki czynnik, że nie ma przeszkód, by przeglądać fora oraz znajdywać te informacje także na wiele innych sposobów. Co jest między innymi do Twojej dyspozycji? Jeśli znasz kogoś, kto korzystał z Kogis, to możesz się go spytać o jego opinie. Na pewno będą one bardzo dobre, ponieważ ta firma turystyczna dba o swoich Klientów i troszczy się o wszystkie najważniejsze zagadnienia.

Wybierasz ekspres do kawy? To warto wiedzieć przed zakupem!

0
ekspres do kawy

Mnogość dostępnych w sklepach ekspresów do kawy może przyprawić o zawrót głowy. Jednak warto poświęcić chwilę na zapoznanie się z funkcjonalnościami urządzenia, aby służyło nam ono przez wiele lat i oczywiście przygotowywało dla nas znakomitą kawę. Jaki ekspres do kawy warto wybrać? Na co zwrócić uwagę?

Rodzaje przewijaków – zalety, wady i porady, które rozwiązanie wybrać

0
Rodzaje przewijaków

Przewijak to jeden z obowiązkowych elementów w wyprawce dla dziecka. Maluszek po powrocie do domu jest przewijany codziennie, czasem po kilkanaście razy. Rodzice muszą mu stworzyć do tego odpowiednie warunki, miejsce, w którym poczuje się bezpiecznie oraz komfortowo. Jak jednak wybrać odpowiedni przewijak uwzględniając potrzeby maluszka oraz dostępną przestrzeń?

Call center – jak się tam dostać? 

0
call center

Jest to bardzo często wybierana opcja zarobku przez osoby młode, studentów, czy też przez osoby, które szukają na szybko pracy i zarobków. Do takiej pracy nie potrzebne jest nam specjalne wykształcenie, ani wcześniejsze doświadczenie w branży. Tak naprawdę potrzebujemy tylko kilku cech, które ułatwią nam wykonywanie obowiązków. Kto nadaje się do pracy w call center? Jak dostać się do pracy? Przekonajmy się!

Przeczytaj też: https://www.zawody.pl/jak-dostac-sie-do-call-center/ 

Jaki jest idealny kandydat na to stanowisko – jak dostać się do pracy?

Jeśli chcesz pracować w call center, to przede wszystkim ubierz się w dużą ilość cierpliwości w końcu musisz znieść wszystko. Nie wolno ci się rozłączyć, nie wolno ci powiedzieć czegoś niemiłego czy urazić rozmówcę. Zawsze może być tak, że Twój szef w tej chwili słucha Twojej rozmowy i każdy zły ruch z Twojej strony może okazać się dla Ciebie marny w skutkach. 

Bardzo ważna w takiej pracy jest elastyczność. Na początku pracy dostaniemy od pracodawcy skrypty, którymi będziemy mogli się cały czas posługiwać. Jednak klient nie dostał od nikogo takiej rozpiski i czasami nie będzie wiedział o co zapytać. W takich sytuacjach ważne jest opanowanie i ogromne pokłady cierpliwości. Ważna jest także odporność na stres. Zdecydowanie jest to praca stresująca. W żadnej sytuacji i pod żadnym pozorem nie możesz pozwolić wejść sobie na głowę.

Jaki są wymagania do pracy w call center?

Ogłoszeń dotyczących pracy jako konsultant w call center na portalach typu OLX czy pracuj.pl jest całą masa. Jedyny krok, który musimy podjąć to napisanie CV, oraz podesłanie go do firm szukających pracownika na to stanowisko. Na pewno znajdzie się ktoś, kto w końcu się do Ciebie odezwie. Warto zwracać uwagę na wymogi, które stawiają pracodawcy, przed swoimi przyszłymi pracownikami. Oto, co wymagane jest przed pracodawców z ogłoszeń wobec przyszłych konsultantów:

 • Wykształcenie min. średnie (warunek konieczny)
 • Znajomość obsługi komputera
 • Dyspozycyjność do pracy w dniach: 
 • wtorek-sobota w godz. 11-19
 • środa-niedziela w godz.11-19 (w przypadku niedzieli handlowej)
 • Łatwość nawiązywania kontaktów
 • Dobra organizacja czasu pracy, samodzielność oraz konsekwencje w dążeniu do osiąganych celów
 • Wysoko rozwinięte umiejętności komunikacyjne i interpersonalne
 • Nastawienie na realizację celu
 • Mile widziane doświadczenie w sprzedaży produktów finansowych, kredytowych będzie dodatkowym atutem,
 • minimum roczne doświadczenie w aktywnym pozyskiwaniu i obsłudze klienta,
 • bardzo dobra znajomość produktów bankowych i lokalnej konkurencji,
 • umiejętność budowania długofalowych relacji,
 • wysoko rozwinięte zdolności sprzedażowe,
 • umiejętność pracy pod presją czasu,
 • mile widziane wykształcenie wyższe lub w trakcie studiów (preferowane kierunki związane z finansami i ekonomią).”

Zobacz też: http://www.pozaistyl.pl/jak-wyglada-praca-w-call-center/

Komórki macierzyste w leczeniu biodra

0
Komórki macierzyste w leczeniu biodra

Staw biodrowy czasem ulega uszkodzeniu – wskutek zwyrodnień, chorób czy urazów. Zwykle rozwiązaniem tego problemu było wstawienie protezy biodra, jednak dziś coraz częściej stosuje się alternatywne rozwiązanie. Sprawdź, jak działają komórki macierzyste w leczeniu biodra i jak przebiega ich podanie!

Komórki macierzyste w leczeniu biodra – czy warto?

Staw biodrowy może ulec uszkodzeniu z różnych powodów – np. wskutek zwyrodnień, chorób, urazów. Do niedawna w takiej sytuacji najczęściej pacjenci byli poddawani dość trudnemu zabiegowi – wszczepieniu protezy biodra. Medycyna idzie jednak na przód i oferuje coraz skuteczniejsze i mniej inwazyjne rozwiązania – a takim bez wątpienia jest wykorzystanie komórek macierzystych. Pozwala ono na odtworzenie uszkodzonej powierzchni stawu i przywrócenie jego funkcjonalności bez konieczności przeprowadzania operacji i przy jednoczesnym skróceniu okresu rekonwalescencji.

Komórki macierzyste – co warto wiedzieć?

Podanie komórek macierzystych do stawu biodrowego wykonuje się z uwagi na niezwykłe zdolności przekształcania się ich w niemal każdą komórkę, jaka występuje w ludzkim organizmie. W tym przypadku pobiera się podczas liposukcji tkankę tłuszczową, będącą bogatym źródłem mezenchymalnych komórek macierzystych (MSC). Te potrafią przekształcić się w komórki tkanki chrzęstnej, kostnej czy mięśniowej i dodatkowo zawierają dużą ilość czynników wzrostu. Sprzyja to zatem naprawie tkanek w stawie biodrowym. Lipoaspirat następnie poddaje się minimalnej obróbce, a w kolejnym kroku przeprowadza zabieg.

Jak medycyna estetyczna może pomóc w osiągnięciu idealnej sylwetki? Sprawdź tutaj: http://www.eyahoo.pl/medycyna-estetyczna-niezastapiona-modelowaniu-sylwetki/.

Jak przebiega podanie komórek macierzystych do stawu biodrowego?

Jeśli celem jest wypełnienie ubytków w obrębie chrząstek stawowych, to komórki macierzyste umieszcza się w obrębie uszkodzonej struktury poprzez ulokowanie ich na specjalnym kolagenowym nośniku. Kiedy celem jest naprawa zerwanych więzadeł lub mięśni, wówczas zawiesinę komórek macierzystych podaje się poprzez wstrzyknięcie preparatu wprost do jamy stawu biodrowego. Tym samy, zabiegi odbywają się na różne sposoby – może to być iniekcja bezpośrednia, artroskopia bądź klasyczne otwarcie jamy stawu (najrzadziej wykonywane). Atutem podania komórek macierzystych do stawu biodrowego zamiast wstawienia protezy jest krótszy okres rekonwalescencji i zniwelowane do minimum ryzyko powikłań.

Artykuł powstał przy współpracy redakcji portalu kliniki.pl.

Sportowe Zegarki Dunlop dla każdego

0
Zegarki Dunlop

Zegarki Dunlop to jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek w branży zegarmistrzowskiej, bowiem wszystkie dostępne czasomierze są gwarancją niezwykłej jakości oraz niezawodnego działania mechanizmu. Do ich produkcji używa się przede wszystkim materiałów bardzo wysokiej jakości, pochodzących od renomowanych producentów, dzięki czemu są one trwałe i bardzo dokładne. Obecnie na rynku działa wiele firm które posiadają bardzo bogaty i urozmaicony asortyment zegarków Dunlop.

Zegarki Dunlop – niski koszt i dobra jakość

Zegarki Dunlop wyróżniają się na tle innych czasomierzy przede wszystkim nie zbyt wygórowaną ceną, bowiem dostępne w kolekcji modele nie są drogie, a jednocześnie są bardzo funkcjonalne. Zegarki są idealnym rozwiązaniem nawet dla najbardziej wymagających użytkowników, są ponadczasowe i uniwersalne, mogą je nosić osoby w każdym wieku. Podczas ich produkcji wykorzystywane są wysokogatunkowe komponenty i specjalne tworzywa, które tworzą atrakcyjna i spójną całość. Aby się o tym przekonać, wystarczy zapoznać się z szeroką gamą dostępnych produktów. Zegarki Dunlop sprawdzą się także bardzo dobrze jako prezent lub upominek dla bliskiej osoby, znajomych lub przyjaciół. Wszystkie dostępne czasomierze dają gwarancję pełnej satysfakcji i zadowolenia z ich działania. Najlepszym dowodem na to są pozytywne opinie klientów, którzy skorzystali z oferty zegarków.

Zegarki dla osób aktywnie uprawiających sport?

Warto dodać, iż wszystkie modele zegarków Dunlop są modelami jak najbardziej sportowymi, wykonanymi z tworzyw sztucznych. Są trwałe i odporne na zniszczenia oraz wstrząsy. Ich główną zaletą jest wodoszczelność, co jeszcze bardziej wpływa na funkcjonalność urządzenia. Ich solidna konstrukcja pozwala na nurkowanie bez akwalungu, oznacza to iż można z nimi nurkować nawet na głębokości 100 metrów. Jest to bardzo wygodne i komfortowe, bowiem nie trzeba się przejmować, że zegarek ulegnie zamoczeniu podczas treningów oraz pracy.

Zegarki idealnym rozwiązaniem dla pracowników fizycznych?

Ze względu na fakt iż zegarki Dunlop projektowane i tworzone są przede wszystkim z myślą o najbardziej wymagających klientach, są także dobrym rozwiązaniem dla pracowników fizycznych, między innymi budowlańców lub pracowników warsztatu. Są to tematyczne czasomierze, których jakość jest naprawdę bardzo zadowalająca, co tym samym przekłada się na satysfakcję z użytkowania. Zegarki łączą w sobie ciekawy i nowoczesny design ze sportową uniwersalnością. Na rynku spotkać można obecnie wiele kolekcji, których ceny uzależnione są od wielkości tarczy, koloru oraz kształtu zegarka, jednakże cena jest naprawdę bardzo atrakcyjna!

Jeśli poszukujesz sportowego i modnego zegarka, zapoznaj się z dostępną ofertą marki Dunlop, i wybierz odpowiedni model dla siebie! Postaw na stylowy design i wysoką jakość!

Urządzamy kącik kawowy w mieszkaniu – zobacz, czego potrzebujesz!

0
kącik kawowy w mieszkaniu

Kawa niczym z włoskiej kawiarni – i to na wyciągnięcie ręki? To marzenie da się spełnić! Wystarczy zaaranżować w domu lub mieszkaniu kącik kawowy. Wbrew pozorom to nie takie trudne, nawet w przypadku niewielkiej przestrzeni. Co będzie potrzebne do stworzenia przytulnego kącika kawowego? Podpowiadamy!

Broszka srebrna motyl – do czego pasuje i jak ją nosić?

0
Broszka srebrna motyl

Srebrne broszki w kształcie uroczych motylków znajdują się aktualnie w najgorętszych trendach. To prawdziwy strzał w dziesiątkę dla modnych kobiet w każdym wieku. Trzeba zaznaczyć, że nie jest to opcja wyłącznie dla dojrzałych pań. Omawiana forma biżuterii jest coraz częściej wybierana przez młode dziewczęta, które poszukują sprawdzonego sposobu na to, aby nadać zestawieniu niebanalnego charakteru.

Broszka motyl – z czym ją łączyć?

Broszki w kształcie motyla są niezwykle różnorodne, co ułatwia znalezienie czegoś odpowiedniego dla siebie. W sprzedaży znajdują się zarówno niewielkie, jak i spore modele, obok których nie można przejść obojętnie. Srebro jest ponadczasowe i łatwe w łączeniu. Stworzenie spójnego, a jednocześnie ciekawego zestawienia nie powinno być żadnym wyzwaniem. Opisywany motyw najlepiej sprawdzi się w przypadku stylizacji codziennych, jednak wszystko zależy od osobistych upodobań. Pamiętajmy, że „co za dużo, to nie zdrowo”. Bogato zdobionej broszki lepiej nie łączyć z naszyjnikami, czy też koliami. Najlepiej prezentują się one na jednolitym tle. Wielobarwne wzory mogą sprawić, że ozdoba pozostanie niemal niewidoczna. Broszkę w kształcie motyla jak na stronie https://esclusiva.pl/broszki można połączyć z bluzką, koszulą, golfem, kardiganem, jeansową kurtką, czy też klasycznym płaszczem. Możliwości są niemal nieograniczone, a więc można wykazać się kreatywnością oraz poczuciem stylu.

Ozdobna broszka motyl

Ozdobna broszka motyl w tradycyjnym wydaniu

Dziewczęcy motylek w okolicy dekoltu doda wdzięku oraz podkreśli atuty urody. Należy jednak pamiętać o tym, że materiał, z którego zostało wykonane ubranie nie powinien być zbyt cienki. Warto wziąć pod uwagę, że wiele broszek jest dość ciężkich, a więc połączenie ich z mgiełką lub cienkim jedwabiem nie jest rozsądnym posunięciem. Trzeba również wspomnieć, że ten rodzaj ozdoby niezbyt dobrze wygląda umieszczony na bardzo luźnych bluzkach lub swetrach. Wyjątek stanowią kardigany oraz narzutki. Srebrne broszki można łączyć zarówno z zabudowanymi, jak i głęboko wyciętymi dekoltami. Należy pamiętać, że biżuteria przyciąga wzrok, a więc pozwala podkreślić zalety kobiecej sylwetki. Starannie wykończony motylek może zostać umieszczony także na kołnierzyku koszuli, czy też jej kieszonce. Można nosić go zarówno po prawej, jak i lewej stronie. Wysokość również jest kwestią indywidualną, jednak przyjęło się, że broszka powinna znajdować się na klatce piersiowej.

Srebrna Broszka motyl w nowoczesnym wydaniu

Broszka motyl może zostać umieszczona na torbie, pasku, a nawet butach. Istotne jest to, aby powierzchnia, na której chcemy umieścić ozdobą była wykonana z materiału tekstylnego i niezbyt grubego. W innym przypadku mogą pojawić się widoczne nakłucia i ślady użytkowania. Niebanalnym rozwiązaniem jest umieszczenie broszki na cholewce kozaków za kolano. W ostatnim czasie stało się to niezwykle popularne. Brosza motyl nadaje się do tego idealnie. Kobiety, które pasjonują się modą nie powinny trzymać się sztywnych reguł oraz zasad. Czasami warto jest dać sobie więcej swobody, aby stworzyć outfit w stu procentach zgodny z preferencjami.

Czym jest laser frakcyjny?

0
laser frakcyjny

Dzisiejsza medycyna estetyczna oferuje bardzo wiele zabiegów, które pomagają zadbać o skórę kobiety i sprawić, że poczuje się piękniejsza i bardziej zadbana. Urządzenia oparte na coraz lepszej technologii oferują szeroki wybór zabiegów, które wpływają na poprawę skóry, jej jędrność oraz odmładzają ją. Jednym z tych urządzeń jest laser.

ZOBACZ TEŻ